روانشناسی

بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران【سال1402】✅+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در بعضی مواقع امکان دارد به دلیل شرایط زندگی دچار بیماری و یا اختلال های روانی شویم. این دسته از اختلالات باعث ایجاد مشکل در روند زندگی می شود. همچنین بر همه چیز تاثیر می گذارد. در این نوع شرایط بهتر است از یک فرد با تجربه بالا کمک بگیریم. این دسته از افراد می توانند اختلالات را شناسایی کرده و آن ها را درمان کنند. برای آشنایی بیش تر با دکتر اعصاب و روان و همچنین ویژگی های آن ها، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

در واقع روانپزشک یا همان دکتر اعصاب و و روان با تشخیص و ارزیابی وضعیت بیمار، اختلال های عاطفی و رفتاری را درمان می کند. بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران توانایی انجام روان درمانی را دارد. این دسته از پزشکان می توانند به منظور درمان، داروهایی را تجویز کنند. روانپزشکان توانایی انجام روان درمانی را برای همه گروه های سنی دارند. در دنیای امروز بیماری های روانی زیادی شناخته شده است. معمولا این دسته از بیماری های روانی باعث ایجاد وسواس های شدید و یا اتفاقات دیگر می شود.

جالب است بدانید که یک روانپزشک باید با علومی نظیر انسان شناسی، جامعه شناسی و همچنین روانشناسی آشنایی کامل داشته باید. بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران باید سعی کند با درمان افراد بیمار، سلامت را به جامعه برگرداند و آن را پویا کند. شایان به ذکر است که در صورت ایجاد اختلالات روحی و روانی، بهتر است در ابتدا به یک روانپزشک مراجعه کنید. سپس به روانشناس مراجعه کنید. جالب است بدانید که در قرون وسطی به افرادی که دارای بیماری های روانی بوده اند، تسخیر شده می گفتند. سپس در همین راستا آن ها را شکنجه می کردند. ابوعلی سینا دانشمند برجسته ایرانی در کتاب خود، به بررسی این دسته از افراد پرداخته بود. همچنین او، این دسته از افراد را بیمار خواند و راه هایی برای درمان آن ها توضیح داد.

بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران

ویژگی بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران

یک روانپزشک خوب دارای ویژگی هایی می باشد که او را از سایر روانپزشکان متمایز می کند. دکتر اعصاب و روان باید سعی کند 30 دقیقه ابتدایی جلسه را به ارزیابی بیمار خود اختصاص دهد. برخی از افراد تمایلی به مصروف دارو ندارند. بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران باید خواسته های بیمار خود را در نظر بگیرد. البته توجه داشته باشید در صورتی که این دسته از بیماری ها پیشرفته برخوردار باشند، باید حتما از داروهای تجویز شده، مصرف کنند. متخصص اعصاب و روان باید به صورت کامل اطلاعات بیماران خود را محفوظ نگه دارد.

ویژگی مهم بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران شامل موارد زیر می شود:

✅آموزش و تجربه کافی بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران باید در زمینه تخصصی خود مهارت و تجربه کافی داشته باشد.
❤️پاسخگویی صبورانه پاسخ به تمام سوالات مراجعین در طول درمان از دیگر ویژگی های پزشک است.
💎برنامه های مشخص پزشک باید ساعات کاری مشخصی داشته باشد.
⭐در دسترس بودن یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌ های بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران این است که در مواقع کلیدی حاضر و آماده‌ی پاسخگویی باشد و بتواند از مراجعانش مراقبت کند.

 

از دیگر ویژگی های بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می توان به محرمانه نگه داشتن سوابق بیماران اشاره کرد. روانپزشک باید اطلاعات بیماران خود را به صورت شخصی محفوظ نگه دارد. دکتر اعصاب و روان باید اجازه دهد خود بیمار نیز در روند درمان مشارکت داشته باشد. با انجام این کار علاوه بر احترام گذاشتن به حقوق بیمار، روند درمان را نیز سریع تر پیش می برد. بهترین روانپزشک باید دارای سابقه کاری بالایی باشد. این امر موجب می شود تا بتواند به راحتی مشکلات بیماران را تشخیص بدهد و درمان را شروع کند.

10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را بشناسید!

دکتر نیما توکلی

دکتر نیما توکلی

دکتر توکلی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران می باشند. دکتر توکلی دارنده عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 118344 است. دکتر توکلی دارای 6 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان کلیه اختلال های اعصاب و روان در کودکان و بزرگسالان را درمان می کنند. دکتر توکلی در کار خود دارای صبر و حوصله بالایی می باشند. دکتر نیما توکلی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان وسواس
 • درمان بیماری های خلقی
 • درمان افسردگی
 • درمان اختلال های خواب

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر (جم)، کلینیک جم، طبقه 2

شماره تماس: 02188816580

دکتر سارا طباطباییان

دکتر سارا طباطباییان

دکتر طباطباییان متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دکترای حرفه ای پزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر طباطباییان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همچنین عضو انجمن روانپزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 126794 است. دکتر طباطباییان دارنده بیش از 14 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر سارا طباطباییان جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات شخصیت
 • درمان اختلال حافظه
 • درمان اختلالات اسکیزوفرنی
 • درمان بیماری دو قطبی

آدرس: اصفهان، خیابان طیب، نبش میرداماد، رو به روی پمپ بنزین، مرکز مشاوره مهر سپاهیان

شماره تماس: 09023535299

دکتر مسعود نامجو

دکتر مسعود نامجو

دکتر نامجو متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان روانپزشک و روان درمانگر می باشند. دکتر نامجو عضو انجمن علمی روان درمانی و همچنین انجمن علمی روانپزشکان ایران می باشند. دکتر نامجو دارای دکترای حرفه ای پزشکی نیز هستند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 104095 است. دکتر نامجو دارنده بیش از 20 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر مسعود نامجو جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان اعتیاد
 • زوج درمانی
 • درمان آلزایمر
 • درمان اختلالات عاطفی

آدرس: تهران، چهارراه پاسداران، ابتدای دولت، ساختمان دیده، واحد 12

شماره تماس: 02122773795

دکتر مهین ربیعی

دکتر مهین ربیعی

دکتر ربیعی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای پزشکی نیز می باشند. دکتر ربیعی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 137882 است. همچنین دکتر ربیعی عضو انجمن روانپزشکی ایران نیز می باشند. ایشان دارنده عضویت در انجمن علمی روان درمانی ایران می باشند. دکتر ربیعی دارای دانش و مهارت بالایی در حیطه تخصصی خود می باشند. دکتر مهین ربیعی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان اختلالات سایکوتیک
 • درمان وسواس
 • درمان خواب
 • مشاوره تحصیلی

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، نبش سه راه شیخ مفید، ساختمان کسری، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 03136633452

دکتر شهاب الدین بهرامی

دکتر شهاب الدین بهرامی

دکتر بهرامی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی نیز می باشند. دکتر بهرامی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 106840 است. دکتر بهرامی در کار خود بسیار دلسوز می باشند. همچنین دارای تجربه کاری بالایی نیز می باشند. ایشان کلیه بیماری ها و اختلالات روانی را درمان می کنند. دکتر شهاب الدین بهرامی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان اختلال دو قطبی
 • درمان افسردگی
 • درمان وسواس
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، چهارصد دستگاه، رو به روی خیابان پیچک، نبش خیابان اشارت، ساختمان پزشکان، پلاک 6، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 02136604603

دکتر مصطفی سید میررمضانی

دکتر مصطفی سید میررمضانی

دکتر میررمضانی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دارنده مدرک ترک اعتیاد از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همچنین مدرک سایکوانکولوژی از دانشگاه فرایبورگ آلمان می باشند. دکتر میررمضانی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 149047 است. دکتر میررمضانی عضو انجمن جهانی روانپزشکان می باشند. همچنین ایشان دبیر انجمن علمی روانپزشکان اصفهان می باشند. دکتر مصطفی سید میررمضانی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان وسواس
 • درمان اختلال دو قطبی
 • درمان افسردگی
 • درمان خواب

آدرس: اصفهان، خیابان شریعتی شرقی، رو به روی بیمارستان شریعتی، بن بست کسایی، پلاک 88، مرکز مشاوره راه عشق

شماره تماس: 03136243360

دکتر مریم عنایت الهی

دکتر مریم عنایت الهی

دکتر عنایت الهی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای پزشکی نیز می باشند. دکتر عنایت الهی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 78775 است. دکتر عنایت الهی بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. ایشان دارای مهارت و تخصص بالایی در حیطه کاری خود می باشند. دکتر مریم عنایت الهی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان وسواس
 • درمان سردردهای میگرنی
 • درمان اختلالات جنسی
 • مشاوره طلاق

آدرس: اهواز، کیانپارس، 13 شرقی، کلینیک هلال، بلوک 2، طبقه 2

شماره تماس: 06133925622

دکتر ریحانه صابر افقی

دکتر ریحانه صابر افقی

دکتر صابر افقی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دکترای حرفه ای پزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر صابر افقی دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 131408 است. دکتر صابر افقی بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. ایشان کلیه اختلالات مربوط به اعصاب و روان را درمان می کنند. همچنین دانش و همچنین مهارت بالای در حیطه تخصصی خود دارند. دکتر ریحانه صابر افقی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان آلزایمر
 • درمان اختلالات دو قطبی
 • درمان اختلالات شخصیتی
 • درمان اسکیزوفرنی

آدرس: رشت، بلوار شهید قلی پور، جنب بیمارستان پارس، ساختمان پزشکان پارس طب، طبقه 2، واحد 24

شماره تماس: 09024997011

دکتر عزت الله قاسمی

دکتر عزت الله قاسمی

دکتر قاسمی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 17663 است. دکتر قاسمی دارای بیش از 30 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان روان درمانگر و همچنین هیپنوتیزور نیز می باشند. دکتر قاسمی در حیطه تخصصی خود دارای دانش و مهارت بالایی می باشند. دکتر عزت الله قاسمی جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان اختلالات روحی
 • درمان اختلالات شخصیت
 • درمان اختلالات افسردگی
 • درمان اختلالات یادگیری

آدرس: اهواز، خیابان نادری، پشت کلیسا، خیابان شهید سراج، بالای داروخانه دکتر طاهری

شماره‌ تماس: 06133383637

دکتر سمیه شکرگزار

دکتر سمیه شکرگزار

 

دکتر شگرگزار متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیل کرده اند. دکتر شکرگزار دارنده بورد تخصصی بیماری های اعصاب و روان نیز می باشند. ایشان دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشند. دکتر شکرگزار عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 111929 است. دکتر شکرگزار عضو انجمن هیپنوتیزم و همچنین روانپزشکی ایران می باشند. دکتر سمیه شکرگزار جزو یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان آلزایمر
 • درمان وسواس
 • درمان اختلالات جنسی
 • درمان اختلالات خواب

آدرس: رشت، میدان فرهنگ، خیابان پرستار، نبش خیابان آتش نشان، ساختمان ستمار، طبقه 1

شماره تماس: 09013866551

انواع بیماری های اعصاب و روان

معمولا بیماری هایی که منشا روانی دارند، بر روی رفتار، تفکر و خلق و خوی افراد تاثیر می گذارند . همچنین در بعضی مواقع موجب آسیب های جسمی نیز می شوند. برخی از این نوع بیماری ها شامل موارد زیر می شود:

اختلال های ارتباطی: یکی از مهم ترین اختلالات، اختلال ارتباطی می باشد. این نوع اختلال در اموری مانند گفتار، توانایی درک و همچنین تشخیص زبان به شدت تاثیر دارد. بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران این نوع اختلالات را به چند دسته تقسیم می کند. این دسته ها شامل لکنت، اختلال ارتباط اجتماعی، اختلال صدای گفتار و اختلال زبان می باشند. جالب است بدانید که این دسته از اختلالات بیش تر در کودکان به وجود می آید.

اسکیزوفرنی: در واقع این نوع بیماری، جزو یکی از پیچیده ترین اختلالات مغزی می باشد. این نوع بیماری در پایان سنین نوجوانی و یا در هنگام شروع بزرگسالی رخ می دهد. این دسته از افراد در احساسات و یا طرز تفکر خود اختلال دارند. شایان به ذکر است که در بعضی مواقع بیمارهایی که دارای اسکیزوفرنی می باشند، اقدام به خودکشی می کنند. از مهم ترین علامت های این بیماری می توان به کاهش احساسات، اختلال در حافظه، کناره گیری از جمع و همچنین کاهش انگیزه اشاره کرد.

اختلال دو قطبی: معمولا این نوع بیماری باعث تغییر فعالیت، خلق و خو و انرژی افراد می شود. افرادی که دارای اختلال دو قطبی می باشند، در زمانی بسیار شاد و خوشحال، سپس بلافاصله افسرده می باشند. بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران معتقد است که معمولا این بیماری دارای منشا ژنتیکی می باشد. افراد مبتلا به این بیماری، در بعضی مواقع بسیار پر انرژی و فعال می باشند. همچنین دارای اعتماد به نفس بالایی نیز می باشند. سپس در مواقعی دیگر به شدت غمگین و خسته می باشند. همچنین احساس گناه زیادی می کنند و در همین راستا مدام در فکر خودکشی هستند.

افسردگی: یکی از مهم ترین اختلال های روانی افسردگی می باشد. معمولا در طی این بیماری، افراد به شدت احساس غم، پوچی و همچنین تحریک پذیری می کنند. افسردگی دارای نشانه ها و علامت هایی می باشد. برخی از این علامت ها شامل حس گناه، بلاتکلیفی، حس بی ارزش بودن و کناره گیری می باشد.

انواع بیماری های اعصاب و روان

تفاوت بین روانپزشک و روانشناس

همان طور که می دانید روانشناس و روانپزشک دارای تفاوت هایی با یک دیگر می باشند. برای مثال معمولا روانشناسان تحقیق در رابطه با نحوه تعامل، تفکر و عملکرد افراد می پردازند. در واقع به بیانی دیگر، روانشناسان به بررسی رفتارات و همچنین ذهن افراد می پردازند. سپس سعی می کنند با استفاده از گفت و گو خلاهای اجتماعی و عاطفی را پیدا کنند. بعد از آن درمان موثر را شروع کنند. شایان به ذکر است که روانشناسان به هیچ عنوان توانایی تجویز دارو را ندارد. در صورتی که شما به دارو نیاز داشتید، روانشناسان می توانند شما را به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران ارجاع دهند.

بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران در ابتدا اختلالات روانی را تشخیص می دهد. سپس در مرحله بعدی به پیشگیری و درمان آن ها می پردازد. همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، روانپزشک می تواند در صورت نیاز داروهایی را برای افراد تجویز نماید. اغلب روانپزشک ها با استفاده از داروها روان درمانی را انجام می دهند. شایان به ذکر است که روانپزشکان و روانشناسان می توانند برای درمان افراد، با یک دیگر همکاری داشته باشند. با انجام این کار، فرایند درمان سریع تر جواب می دهد.

کلام آخر 

امروزه بیماری های روانی به شدت افزایش پیدا کرده اند. همچنین بسیاری از افراد درگیر آن ها می شوند. روانپزشکان توانایی بررسی و همچنین درمان این دسته از افراد را دارند. البته خود این افراد نیز باید سعی کنند همکاری لازم را به عمل آورند. همچنین روانپزشک ها می توانند در صورت نیاز برای افراد مبتلا به بیماری های اعصاب و روان دارو تجویز کنند.

ما در این مقاله 10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا