دندانپزشک

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. برخی از افراد دارای دندان هایی نامنظم و نامرتب می باشند. همچنین امکان دارد برخی نیز دارای دندان هایی با فاصله زیاد از هم باشند. ارتودنسی دندان یکی از خدمات درمانی می باشد که می توانید در این مواقع از آن استفاده کنید. در این متد درمانی، دندان ها را با استفاده از ابزارها و وسایل مخصوص، در جای صحیح قرار می دهند. همچنین روابط فکی را نیز اصلاح می کنند. شما با انجام ارتودنسی و مرتب کردن دندان های خود، می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. برای آشنایی بیش تر با ارتودنسی دندان و انواع آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

ارتودنسی دندان چیست؟

در واقع ارتودنسی دندان، جزو یکی از روش های درمانی مهم محسوب می شود. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران با انجام ارتودنسی، روابط دندان ها و فک شما را اصلاح می کند. با انجام این کار به دندان ها نظم و ترتیب می دهد. دکتر ارتودنسی از براکت برای دندان ها استفاده می کند. در واقع با استفاده از براکت ها، قطعات فلزی کوچک را به یک دیگر متصل می کند. جالب است بدانید که ارتودنسی دندان دارای انواع مختلفی می باشد. همان طور که در مطالب بالا گفته شد، شما با انجام ارتودنسی می توانید صاحب دندان هایی مرتب شوید. داشتن دندان هایی مرتب و منظم موجب افزایش حس اعتماد به نفس می شود.

در ابتدا بهترین دکتر ارتودنسی در ایران برای شما معاینات لازم را انجام می دهد. سپس درمان مناسب را برای شما شروع می کند. جالب است بدانید که ارتودنسی دندان از جمله روش های قدیمی در حیطه دندانپزشکی شناخته می شود. شما با استفاده از ارتودنسی می توانید مشکلاتی نظیر اختلال در گفتار، جویدن، ساییدگی دندان ها و فاصله دندان ها را از بین ببرید.

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران

انواع ارتودنسی دندان

همان طور که در مطالب بالا تر گفته شد، ارتودنسی دندان دارای انواع مختلفی می باشند. هر کدام از انواع آن دارای مزایا و عایب مختص به خود می باشد. موارد زیر شامل برخی از انواع ارتودنسی دندان می باشد:

براکت معمولی (ثابت): براکت معمولی همان براکت فلزی می باشد. این نوع براکت شامل نگین براکت، سیم، حلقه کشی و حلقه فلزی می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به هر دندان یک عدد نگین متصل می کند. سپس با استفاده از سیم، نگین ها را به یک دیگر وصل می کند.

براکت پشت دندانی: نوعی دیگر از انواع ارتودنسی دندان می باشد. در این روش براکت ها در پشت فضای دندان ها قرار می گیرد. جالب است بدانید که این دسته از براکت ها به صورت اختصاصی برای بیمار ساخته می شوند.

براکت سرامیکی: این دسته از براکت ها نیز ساختاری مشابه با براکت فلزی دارند. مهم ترین تفاوت آن با براکت های فلزی، دارا بودن نگین هایی از جنس پلاستیکی و یا سرامیکی می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران، در این متد از سیم هایی با رنگ سفید استفاده می کند.

الاینر شفاف: در این نوع ارتودنسی از سیم و یا نگین های براکت استفاده نمی شود. در واقع الاینرها کلیه فضای دندان ها را در بر می گیرند. سپس نیرو و فشار به دندان ها وارد می کنند. توجه داشته باشید که این دسته از الاینرها، باید هر دو هفته تعویض شوند.

ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی که باید بدانید !

✅قابل‌ اعتماد باشد یک متخصص ارتودنسی باید با بیمار صادق باشد. او باید مایل باشد تمام جزئیات مربوط به تشخیص و درمان توصیه‌شده را ارائه دهد.
❤️به جزئیات توجه کند درمان ارتودنسی با سایر فرآیندهای معمول دندان مانند کشیدن و پر کردن دندان متفاوت است. ارتودنتیست‌ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق باشند.
💎تجربه و تبحر داشته باشد  درواقع تجربه و تشخیص درست یک متخصص ارتودنسی می تواند تاثیر مستقیم روی میزان موفقیت درمان ارتودنسی شما داشته باشد.
⭐نحوه عملکرد و ارائه خدمات بهترین دکتر ارتودنسی به صورت ویژه ای بر ساختار فک آشنایی دارد و بهترین درمان را برای بیماران خود ارائه می دهد .

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران را بشناسید!

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر درویش پور متخصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی می باشند. دکتر درویش پور عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 111299 است. دکتر درویش پور دارای انرژی بالایی در کار خود می باشند. همچنین ایشان بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. دکتر درویش پور در کار خود از بهترین ابزارها و تکنیک ها استفاده می کنند. دکتر هادی درویش پور جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی فانکشنال
 • ارتودنسی لینگوال

آدرس: تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی میدان (نبش جویبار)، ساختمان گراد، پلاک 45، طبقه 1

شماره تماس: 02188919204

دکتر امیر خضری

دکتر امیر خضری

دکتر خضری در سال 1373 وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه قزوین شده اند. ایشان پس از پایان دوره عمومی دندانپزشکی خود، در آزمون تخصصی شرکت کرده اند. سپس وارد گرایش ارتودنسی شده اند. دکتر خضری دوره تخصصی خود را در دانشگاه شهید بهشتی تهران گذرانده اند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. دکتر خضری در کار خود بسیار دقیق و ماهر می باشند. دکتر امیر خضری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی کودکان

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان فرخ، کلینیک دندانپزشکی در، طبقه 1

شماره تماس: 02126708010

دکتر محمدتقی وطن دوست

دکتر محمدتقی وطن دوست

دکتر وطن دوست متخصص ارتودنسی دندان و همچنین ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 146149 است. دکتر وطن دوست عضو هیات علمی دانشگاه می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی از دانشگاه تهران نیز می باشند. دکتر وطن دوست دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه شهید بهشتی گذرانده اند. سپس برای دوره تخصصی دندانپزشکی خود، وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند. دکتر محمدتقی وطن دوست جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی کودکان

آدرس: تهران، اتوبان شهید ستاری شمال، بلوار فردوس شرقی، خیابان ابراهیمی شمالی، انتهای کوچه 2 الف، پلاک 12

شماره تماس: 02146100634

دکتر فاطمه تیموری

دکتر فاطمه تیموری

دکتر تیموری متخصص ارتودنسی دندان و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان در سال 1381 در رشته دندانپزشکی پذیرفته شده اند. دکتر تیموری دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذرانده اند. ایشان پس از اتمام دوره عمومی، در آزمون تخصصی شرکت کرده اند. سپس وارد حوزه ارتودنسی شده اند. دکتر تیموری دوره تخصصی خود را در دانشگاه آزاد تهران گذرانده اند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اصفهان می باشند. دکتر فاطمه تیموری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی کودکان
 • اصلاح ناهنجاری فک
 • ارتودنسی دیمون

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، رو به روی پارکینگ توحید، ساختمان البرز، طبقه 4

شماره تماس: 03136269021

دکتر نسیم اثناعشری

دکتر تنسیم اثناعشری

دکتر اثناعشری متخصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. دکتر اثناعشری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اصفهان می باشند. ایشان در مطب خود دارای کادری مجرب و کارآزموده می باشند. دکتر اثناعشری مقالات بسیار زیادی را در مجله های معتبر خارجی و داخلی ارائه داده اند. ایشان در کار خود بسیار ماهر می باشند. دکتر نسیم اثناعشری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی پیشگیرانه اطفال
 • جراحی فک
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی لینگوال

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش کوچه شماره 31، طبقه فوقانی داروخانه، ساختمان پزشکی توحید، طبقه 1، واحد 111

شماره تماس: 03136266599

دکتر فریناز شیربان

دکتر فریناز شیربان

دکتر شیربان متخصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه اصفهان گذرانده اند. دکتر شیربان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در سال 1390 به پایان رسانده اند. سپس در آزمون تخصصی شرکت کرده و وارد گرایش ارتودنسی شده اند. دکتر شیربان دوره تخصصی دندانپزشکی خود را نیز در دانشگاه اصفهان گذرانده اند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی می باشند. دکتر فریناز شیربان جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی نامرئی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، نرسیده به چهارراه مهرداد، جنب بانک سپه، ساختمان مینیاتور، طبقه 3

شماره تماس: 03136274363

دکتر هومن ظریف نجفی نوشین

دکتر هومن ظریف نجفی نوشین

دکتر ظریف متخصص ارتودنسی و همچنین ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر ظریف عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 83693 است. دکتر ظریف دارای بیش از 23 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان در کار خود دارای دانش، مهارت و دقت بالایی می باشند. دکتر هومن ظریف نجفی نوشین جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی دیمون

آدرس: شیراز، رحمت آباد، نبش کوچه 32، ساختمان پارس، طبقه 3، واحد 5

شماره تماس: 07136280861

دکتر خدیجه مینا

دکتر خدیجه مینا

دکتر مینا متخصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه شیراز گذرانده اند. سپس در همان سال در آزمون تخصصی شرکت کرده اند. دکتر مینا پس از قبولی در آزمون، وارد گرایش ارتودنسی دندان شده اند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. دکتر مینا عضو انجمن بین المللی ارتودنتیست های اروپا و آمریکا می باشند. دکتر خدیجه مینا جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیری
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی دیمون
 • اصلاح ناهنجاری فک

آدرس: شیراز، خیابان برق، خیابان شهید رضایی، پلاک 84

شماره تماس: 07132321357

دکتر سعید فلاح زاده

دکتر سعید فلاح نژاد

دکتر فلاح زاده متحصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 100385 است. دکتر فلاح زاده در حیطه کاری خود بسیار ماهر و دقیق هستند. همچنین ایشان دارای تجربه کاری بالایی نیز می باشند. دکتر فلاح زاده در کار خود از تجهیزات و تکنیک های به روز و مدرن استفاده می کنند. دکتر سعید فلاح زاده جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی لینگوال

آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، سه راه گودگردی، جنب بیمارستان فرهنمدفر، ساختمان اکسیر، طبقه 5، واحد 3

شماره تماس: 07136280239

دکتر دانا زندیان

دکتر دانا زندیان

دکتر زندیان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه جندی شاپور گذرانده اند. دکتر زندیان بعد از پایان دوره عمومی دندانپزشکی خود، در آزمون تخصصی شرکت کرده اند. ایشان با کسب رتبه بالایی وارد رشته ارتودنسی دندان شده اند. دکتر زندیان دارنده بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. ایشان مقاله های متعددی را به چاپ رسانده اند. دکتر دانا زندیان جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی نامرئی

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، برج جام جم، طبقه 3

شماره تماس: 06133334800

مزایای ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان دارای مزایای زیادی می باشد. برخی از این مرایا شامل موارد زیر می باشد:

جلوگیری از بیماری های لثه ای: هنگامی که دندان ها نامرتب باشند، نمی توانید به راحتی آن ها را تمیز کنید. این امر موجب ایجاد پلاک در دندان ها می شود. توجه داشته باشید در صورتی که پلاک های دندانی از بین نروند، احتمال ایجاد بیماری های لثه ای وجود دارد. شما با انجام ارتودنسی و مرتب کردن دندان های خود، می توانید از ایجاد بیماری های لثه ای نیز جلوگیری کنید.

اصلاح طرح لبخند: یکی از مهم ترین ویژگی های ارتودنسی دندان، اصلاح طرح لبخند می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران با انجام ارتودنسی برای شما، وضعیت قرارگیری دندان ها را تغییر می دهد. این تغییر موجب می شود تا دندان های در جای صحیح قرار بگیرند. با انجام این کار و مرتب شدن دندان ها، طرح لبخند اصلاح می شود. همچنین زیبایی صورت نیز افزایش پیدا می کند.

بهبود گوارش غذا: یکی دیگر از مزایای ارتودنسی دندان، اصلاح گوارش غذا می باشد. هنگامی که دندان ها به صورت نامنظم قرار گرفته باشند، غذاها به درستی جویده نمی شوند. این امر موجب ایجاد اختلال در سیستم گوارشی افراد می شود. در واقع شما با انجام ارتودنسی و قرار دادن دندان ها در جای درست، می توانید مشکلات گوارشی خود را نیز از بین ببرید.

جلوگیری از پوسیدگی دندان: بهترین دکتر ارتودنسی در ایران با انجام این کار برای شما، از پوسیده شدن دندان های شما جلوگیری می کند. هنگامی که دندان ها بر روی هم قرار گرفته باشند، مسواک زدن آن ها دشوار می شود. این امر موجب می شود تا به درستی تمیز نشوند. همچنین به مرور زمان دچار پوسیدگی شوند و از بین بروند. شما با انجام ارتودنسی، می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

مزایای ارتودنسی دندان

ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در ایران

بهترین دکتر ارتودنسی دارای ویژگی هایی می باشد که او را از سایر دندانپزشکان متمایز می کند. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران باید از ابزارها و تجهیزات به روز دنیا استفاده کند. در واقع باید ابزارهای خود را هنگام با پیشرفت تکنولوژی تطبیق دهد. همچنین دکتر ارتودنسی باید دانش خود را به روز نگه دارد.
 2. کلیه کیس های درمانی مانند یک دیگر نیستند. زیرا همه افراد مشکل یکسانی ندارند. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران باید دارای خلاقیت باشد .این امر موجب می شود تا به راحتی بتواند درمان افراد را انجام دهد.
 3. داشتن تجربه از ویژگی های مهم یک دکتر ارتودنسی می باشد. این امر باعث سرعت عمل و همچنین توانایی بیش تر و بهتر پزشک برای انجام کار می شود. جالب است بدانید که داشتن تجربه در این حیطه کاری موجب افزایش موفقیت درمان ارتودنسی می شود.
 4. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران باید دارای برخورد حرفه ای باشد. انجام امور دندانپزشکی برای برخی از افراد استرس زا و ناخوشایند می باشد. دکتر ارتودنسی باید سعی کند استرس و اضطراب بیمار خود را کاهش دهد.

کلام آخر

برخی از افراد دارای دندان هایی نامرتب و نامظم می باشند. این امر موجب کاهش زیبایی چهره می شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های زیادی برای مرتب کردن و زیبایی بخشیدن به دندان ها موجود می باشد. یکی از مهم ترین این روش ها، ارتودنسی دندان می باشد. شما با انجام این کار می توانید به چهره خود زیبایی ببخشید. همچنین داشتن دندان هایی مرتب و زیبا موجب افزایش حس اعتماد به نفس می شود.

ما در این مقاله 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا