روانشناسی

بهترین روانشناس کودک در شیراز【سال1402】💎+ لیست 10 تایی

روانشناسی کودک به عنوان یکی از مهم ترین و با اهمیت‌ ترین شاخه‌ های علم روانشناسی به حساب می‌ آید. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 تا از بهترین روانشناس کودک در شیراز بپردازیم. اگر کودکان شما در همان دوران از مشاوره و روان درمانی‌ های تخصصی بهره‌ مند شوند، در طول دوران بزرگسالی بی نیاز خواهند شد. همان طور که می‌ دانید بسیاری از رفتارهای ناهنجار ما که در بزرگسالی خود را نشان می‌ دهد، ریشه در دوران کودکی دارد. روانشناس کودک علاوه بر اینکه به روند رشد اخلاقی و اجتماعی کودکان کمک می‌ کند، همزمان با آن رشد جسمانی را نیز مورد بررسی قرار می‌ دهد. متخصص روانشناسی به شکل‌گیری شخصیت کودکتان کمک کرده و در تعیین شخصیت آینده افراد تاثیر بسزا و بالقوه‌ ای دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

اهمیت و اهداف بهترین روانشناس کودک در شیراز

به طور کلی همه والدین دوست دارند که رشد سالم کودکان خود را مشاهده نمایند؛ اما گاهی اوقات کودکان یک سری از رفتارهای ناهنجاری را از خود نشان می‌ دهند که نمی‌ توان طبیعی یا غیر طبیعی بودن رفتار آن ها را متوجه شد. در اینجاست که بهترین روانشناس کودک در شیراز وارد عمل شده و به ما کمک می‌ کند تا این تفاوت‌ ها را بفهمیم. اگر والدین بتوانند به درک و آگاهی کاملی از رفتارهای طبیعی و غیرطبیعی کودکان خود دست پیدا کنند، در ارتباط برقرار کردن با آن ها بهتر عمل می‌ کنند و می‌ توانند مسائل را به خوبی مدیریت و کنترل کرده و احساسات آن ها را بفهمند.

این موضوع کمک می‌ کند که کودک در تمام مراحل مختلف زندگی خود پیشرفت چشمگیری داشته باشد. بهترین روانشناس کودک در تهران بیشتر اهداف خود را بر روی این موضوع می‌ گذارد که بتواند ریشه رفتارهای غیر طبیعی کودکان را پیدا کند تا بتواند به آن ها کمک کند تا با تمام مشکلات و مسائلی که ذهنشان را آلوده کرده مبارزه نمایند.

علاوه بر آن ها یکی از مهم ترین مزایای بهترین روانشناس کودک در شیراز پیشگیری، ارزیابی و تشخیص مشکلاتی نظیر اوتیسم می‌ باشد. علاوه بر آن اگر کودک شما با یک سری از تاخیرات در رشد مواجه است، روانشناس به بررسی تمام ویژگی‌ های رفتاری، علائم فیزیکی و جسمی کودکان پرداخته و درصدد رفع آن ها بر می آید.

بهترین روانشناس کودک در شیراز

اهمیت تحصیلات روانشناس کودک

کودکان موجودات بسیار حساسی هستند و نمی‌ توان ذهن و روح و جسم آن ها را به دست هر روانشناسی سپرد. یکی از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین روانشناس کودک در شیراز بررسی کردن تحصیلات وی است. یک روانشناس کودک باید ۴ سال تحصیل در مقطع لیسانس را در بهترین دانشگاه گذرانده باشد و پس از آن دارای مدرک لیسانس روانشناسی باشد. علاوه بر آن معمولا روانشناسان کودک ۴ تا ۶ سال تحصیلات تکمیلی خود را به دریافت مدرک دکترا در زمینه روانشناسی تخصصی می پردازند.

به همین خاطر اگر قصد دارید کودک خود را به دلیل برخی از رفتارهای رشدی، جسمی، اجتماعی، فرهنگی و فکری به دست بهترین روانشناس کودک در ایران بسپارید، حتما تحصیلات وی را مورد بررسی قرار دهید. این روانشناسان باید از مجوزهای لازم در طول دوران حرفه‌ ای خود که آموزش می‌ دهند، برخوردار باشند. کنفرانس‌ ها و تحقیقات و کلاس‌ های متعددی را بگذراند تا اطلاعات خود را در حوزه روانشناسی کودک بالا ببرند.

مهم ترین وظایف بهترین روانشناس کودک در شیراز:

💎مشاوره و صحبت یک روانشنای با ارتباطی صحیح در وهله اول به صحبت با کودک پرداخته تا مشکل را ریشه یابی کند.
⭐تدوین برنامه‌ های پیشگیری تدوین برنامه های پیشگیری به منظور پیشگیری از قلدری و اعتیاد در آینده صورت می پذیرد.
❤️معاینه مشکلات روانی منظور از ارزیابی مشکلات روانی به یکسری از پرخاشگری ها، خشم ها، افسردگی و گوشه گیری اشاره دارد.
✅مدیریت رفتار بررسی رفتار کودکان توسط بهترین روانشناس در شیراز آینده آن ها را تامین می کند.

10 تا از بهترین روانشناس کودک در شیراز را بشناسید!

دکتر معصومه خلعتی

دکتر معصومه خلعتی

دکتر معصومه خلعتی از مدرک دکترای روانشناسی از دانشگاه شهید شمران اهواز برخوردار می‌ باشد. ایشان پیش از ۱۰ سال است که سابقه فعالیت روانشناسی را داشته و اینک به عنوان بهترین روانشناس کودک در شیراز شناخته می‌ گردد. وی دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و یکی از پزشکان بسیار خوش برخورد، حاذق، متبحر در کار خویش است که با ارتباط قوی خود با کودکان آن ها را در بسیاری از مسائل از جمله درمان اختلالات روانی یاری می‌ دهد.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوه تحصیلی و شغلی
 • مشاوره ازدواج و زوج درمانی
 • مشاوره و روان درمانی فردی
 • اختلالات یادگیری (ریاضی، نوشتن و خواندن)
 • شخصیت پردازی توانمند کودک و نوجوان
 • درمان اضطراب، استرس و افسردگی کودک و نوجوان

آدرس: شیراز، چهارراه ستارخان، ساختمان خضرا 2، بلوک B، طبقه 4، واحد 46، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی آرامیس

شماره تماس: 07136493049

دکتر زهره احمدی

دکتر زهره احمدی

دکتر زهره احمدی از کاندیدای دکترای تخصصی روانشناسی بوده و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی می‌ باشد. وی مدرس بین المللی کانون نخبگان فارس، مدرس دوره‌ های زنان توانمند است. ایشان از گواهی نامه تشخیص انواع هوش تیزهوشی و استعدادیابی و گواهینامه درمان توان نقطه توجه و تمرکز برخوردار می‌ باشد. وی تاکنون در خصوص کودکان و نوجوانان مفالات بین المللی زیاد و ارزنده‌ ای را نگاشته که در جوامع بین‌ المللی مورد تقدیر قرار گرفته است. دکتر زهره بهترین روانشناس کودک در شیراز می‌ باشد که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است.

خدمات:

 • درمان مشکلات رفتاری و اختلالات کودک و نوجوان
 • آموزش مهارت های نوين فرزندپروری
 • افزایش توجه و تمرکز
 • انجام تست هوش و استعدادیابی

آدرس: شیراز، چهارراه چنچنه، کوچه 10 نارون، انتهای کوچه، مرکز مشاوره شروع زندگی

شماره تماس: 09172422422

دکتر مروارید قنبرنسب

دکتر مروارید قنبرنسب

مروارید قنبر نسب از دیگر روانشناس کودک در شیراز می‌ باشد که سه سال از سابقه کاری با کودکان استثنایی برخوردار است. ایشان عضو نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و از تحصیلات کارشناس ارشد و روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی برخوردار است. اگر شما نیز به دنبال یک روانشناس متخصص و متبحر که دارای اطلاعات به روزی باشد برای کودکان خود هستید دکتر مروارید قنبر نسب به عنوان شایسته‌ ترین روانشناس کودک و نوجوانان انتخاب می‌ گردد. شما می‌ توانید در مطب وی انواع خدمات ارزنده را در خصوص بازی درمانی و مشاوره پیش از ازدواج ببینید.

خدمات:

 • مشاور نوجوان
 • دکتر مشاوره تحصیلی
 •  مشاوره ارتباط والدین و فرزندان
 •  مشاوره خانواده
 •  مشاوره روانشناختی
 • دکتر روانسنجی
 •  زوج درمانی
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان اختلالات یادگیری
 •  درمان اختلال سلوک

آدرس: شیراز، خیابان مطهری شمالی(زرگری)، کوچه 14، اولین درب سمت چپ، پلاک 127 طبقه اول

شماره تماس: 09015740143

دکتر مریم آرمین

دکتر مریم آرمین

دکتر مریم آرمین از کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی برخوردار می‌ باشد. وی بیش از ۱۵ سال به عنوان مشاور در مدارس و مراکز مشاوره آموزش و پرورش به فعالیت پرداخته و تاکنون مدرس کارگاه‌ های متنوعی در حوزه فرزند پروری تربیت جنسی، کنترل پرخاشگری و همدلی با کودکان بوده است. ایشان نیز از پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران برخوردار بوده و جزو پزشکان تایید شده از سوی این سازمان می‌ باشد. اگر شرایط مراجعه حضوری به مطب دکتر آرمین را ندارید می‌ توانید مشاوره آنلاین بپردازید.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • حل تعارض بین والدین و کودک و نوجوان
 • اختلالات رفتاری کودک

آدرس: شیراز، بلوار زرهی (استقلال)، خیابان شبان، کوچه 4، پلاک 154، مرکز روانشناسی و مشاوره لبخند

شماره تماس: 09171028958

دکتر نغمه آوری

دکتر نغمه آوری

دکتر نغمه آوری دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی و کارشناس ارشد عمومی می‌ باشد. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو سازمان روانشناسان آمریکا APA است. وی تاکنون مقالات متعدد پژوهشی، علمی، ترویجی و همایشی قابل مشاهده در سیویلیکا، مگیران و نورمگز نگاشته و با گذراندن کارگاه‌ های روانشناسی و دوره‌ های آموزش اصول روانشناسی تجربیات ارزنده‌ ای داشته و به عنوان بهترین کودک در شیراز به فعالیت می‌ پردازد.

خدمات:

 • مشاوره فردی مانند وسواس، افسردگی، اضطراب، فوبیا، استرس و پانیک
 • آموزش تکنیکهای تن آرامی درجهت کاهش اضطراب
 • مشاور و روانشناس کودک مانند بازی درمانی برای اختلالات رفتاری کودکان، ترس، اضطراب، وسواس
 • افزایش توجه و تمرکز در کودکان ADHD

آدرس: شیراز، تاچارا، جنب کوچه یک میرزای شیرازی، ساختمان لاویج، طبقه 3، واحد 9، مرکز مشاوره افق امید

شماره تماس: 07136253037

دکتر مهناز حاذقی

دکتر مهناز حاذقی

به جرات می‌ توان گفت مهناز حاذقی یکی از بهترین روانشناس کودک در شیراز است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی اسلامی بوده و از پروانه اشتغال تخصصی از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران برخوردار است. دکتر مهناز حاذقی متخصص کارشناس و روانشناسی بالینی بوده و از تخصص و تبحر بسیار زیادی در حوزه روانشناسی کودکان برخوردار می‌ باشد و در زمینه‌ های متعددی می‌ تواند کودکان شما را یاری کند.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوه تحصیلی و شغلی
 • مشاوره ازدواج و زوج درمانی
 • مشاوره و روان درمانی فردی

آدرس: شیراز، خیابان فلکه گاز، کنار خیابان سمیه، چهارراه باغ تخت، بیمارستان فجر ارتش

شماره تماس: 07132283300

دکتر فاطمه باباخانی

دکتر فاطمه باباخانی

فاطمه باباخانی سابقه کاری در زمینه درمان با دستگاه‌ های نورفیدبک و بیوفیدبک را داشته و یکی از با تجربه‌ ترین روانشناسانی است که از پیشرفته‌ ترین دستگاه‌ های روز دنیا در زمینه نقشه مغزی و انواع اختلالات در کودکان استفاده می‌ کند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی عمومی بوده و تمامی دوره‌ های مربوط به qeeg، tdcs، ces، neurofeedbackگذرانده است. وی از ۵ سال سابقه در گرفتن نقشه رنگی مغز یا qeeg و تفسیر آن برای تشخیص انواع اختلالات روانشناختی برخوردار است.

خدمات:

 • انجام تست نقشه مغزی
 • درمان های نوروفیدبک و tdcs
 • مشکلات اضطرابی شامل ناخن جویدن، شب ادراری
 • عدم توجه و تمرکز

آدرس: شیراز، بلوار ستارخان، حد فاصل کوچه 3 و 5، ساختمان سیلور، بلوک A، طبقه 6، واحد 601

شماره تماس: 07136280267

دکتر مریم عدلو

دکتر مریم عدلو

دکتر مریم عدلو کارشناس ارشد روانشناسی بالینی بوده و از دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران به شماره ۱۳۳۷۸۳۶ برخوردار است. ایشان بیش از ۵۰۰ ساعت کارگاه های نظام روانشناسی و بهزیستی را گذرانده و روانشناس بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به شماره عضویت ۲۵۹۹۱۵ است و مشاور دانشگاه شهید رجایی نیز است. دکتر عدلو عضو انجمن مطالعات روان درمانی ایران، عضو خانه روانشناسان و مشاوران فارس و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشد.

خدمات:

 • درمان اختلالات بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری و رفتاری
 • کنترل اضطراب و وسواس در حین مطالعه
 • درمان وسواس های فکری و عملی ، افسردگی ، اضطراب و ترس ها و فوبیاهای مختلف
 • انجام تخصصی آزمون های روانشناسی و تفسیر آن ها

آدرس: شیراز، عفیف اباد، بین کوچه 5 و 7، طبقه فوقانی بانک سینا

شماره تماس: 07136284022

دکتر فاطمه بهنام

دکتر فاطمه بهنامفاطمه بهنام کارشناس ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی و کارشناس روانشناسی است. وی مدارک تحصیلی خود را با برنرین نمره گذرانده و در بهترین دانشگاه های کشور تحصیل کرده است. ایشان دارای مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی می باشد.

خدمات:

 • مشاوره تحصیلی
 • برنامه ریزی درسی
 • انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی
 • درمان اختلالات یادگیری و تربیتی کودک و نوجوان

آدرس: شیراز، خیابان معالی آباد، ابتدای خیابان پزشکان، مجتمع پزشکان، طبقه 4، واحد 42، مرکز مشاوره هما

شماره تماس: 09357403720

بررسی شخصیت رفتاری کودکان توسط روانشناس

یکی از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین روانشناس کودک در شیراز بررسی رفتار شناسی آن ها است. کودکان با یک سری از رفتا رهای شیطنت آمیز و تکانشی برخوردار هستند که درگیری بین والدین و آن ها ایجاد می‌ شود. زیرا کودکان برای ابراز استقلال و توسعه هویت خود به دو فرد وحشتناک تقسیم بندی می‌ شوند. این رفتارها بخشی از روند طبیعی رشد کودکان می‌ باشد، اما برخی از کودکان با یک سری از رفتارهای چالش برانگیز خارج از هنجار سن خود روبرو هستند که منجر می‌ شود که والدین در این حیطه به سراغ روانشناسان بروند.

بهترین روانشناس کودک در شیراز  به بررسی همه ریشه‌ های احتمالی مسائل رفتاری از جمله ژنتیک، رژیم غذایی، پویایی خانواده و استرس و اختلالات مغزی می‌ پردازد. بیشتر مشکلات موقتی بوده و مربوط به موقعیت‌ های استرس‌ های کودکان هستند که می‌ توانیم به تولد یک خواهر یا برادر و یا مرگ عزیزی در خانواده اشاره کنیم. از سوی دیگر یک سری دیگر از رفتارها ناشی از الگوهای خصمانه پرخاشگرانه و یا مخرب می‌ باشد که برای سن کم کودکان از لب مناسب نیست. روانشناس ریشه تمام این دلایل را بررسی کرده و به کودکان شما کمک می کند.

بررسی شخصیت رفتاری کودکان توسط روانشناس

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت الو درمان سعی بر این داشته تا شما را بهترین روانشناس کودک در شیراز آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر پیشنهاد و انتقادی می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (106 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا