جراحی عمومی

بهترین جراح عمومی در ایران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین جراح عمومی در ایران نکات قابل توجهی را به حضورتان برسانیم. معمولاً بسیاری از افراد زمانی که نام پزشک جراح عمومی را می‌ شنود، این باور را دارند که جراح عمومی به جراحی‌ های بسیار سطح پایین و گوناگون می پردازد. اما آیا به نظر شما این باور صحیح است؟ شاید در ذهن شما نیز این سوال وجود دارد که جراح عمومی کیست و به درمان چه نوع بیماری‌ هایی می‌ پردازد؟ در ادامه این مطلب علاوه بر نام بردن بهترین جراحان عمومی در کشور به پاسخ این پرسش‌ ها نیز می‌ پردازیم. با ما همراه باشید.

پزشک جراح عمومی کیست؟

شاید وقتی ما نام جراح عمومی را بشنویم، نتوانیم نسبت به مهارت‌ های جراح اعتماد کاملی داشته باشیم و معمولا این تصور را داریم که جراح عمومی یک فرد معمولی است که کارهای معمولی تر انجام می‌ دهد. قبل از هر چیزی باید بگوییم این باور کاملا اشتباه است. بهترین جراح عمومی در ایران فردی است که دارای تخصص بالایی بوده و می‌ تواند بسیاری از بیماری‌ ها را با راه‌ های متفاوت درمان و جراحی کند. در واقع جراح عمومی به تخصصی اشاره دارد که هر پزشکی در هر دوره‌ ای باید این تخصص را پشت سر بگذارد تا بتواند به کار خود در بیمارستان مشغول شود.

در حقیقت باید بگوییم یک جراح متخصص نیز قبل از هر چیزی جراح عمومی بوده که بعدها تخصص خود را دریافت کرده است. از جمله وظایف یک جراح عمومی علاوه بر جراحی کردن، می‌ توانیم به مدیریت کردن مشکلات بیماران قبل از انجام دادن عمل جراحی، نگهداری بیماران و مراقبت از بیماران جراحی شده اشاره کنیم.

در واقع یک پزشک عمومی باید از دانش و تخصص بالایی برخوردار باشد که بتواند به خوبی فرایندهای آماده سازی بیمار، نحوه عمل کردن و مدیریت کردن پس از عمل را کنترل کند. بهترین جراح عمومی در ایران به فردی اشاره دارد که از مهارت‌ های ارتباط قوی با دیگران، دانش کافی در خصوص آناتومی و فیزیولوژی بدن، تحمل فشار کاری بالا و نحوه صحیح کمک به دیگران را داشته باشد.

بهترین جراح عمومی در ایران

بهترین جراح عمومی در ایران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

از مهارت‌ های بهترین جراح عمومی در ایران تنها جراحی کردن نمی‌ باشد. اگر بخواهیم بیماری‌ های کنترل شده از طریق پزشک عمومی را نام ببریم، باید بگوییم این پزشکان به درمان و جراحی بیماری‌ هایی همچون سنگ کیسه صفرا، جراحی چاقی و کنترل وزن، پیشگیری از سرطان پستان، جراحی زیبایی شکم، جراحی جهت کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، چسبندگی شکم، بی‌ اختیاری مدفوع، سرطان کیسه صفرا، التهاب پستان و لاپاراسکوپی قابل تنظیم معده می‌ پردازند.

بهترین جراح عمومی در تهران به مراقبت‌ های تسکین دهنده بیماران پرداخته و درد آن ها را کنترل می‌ کنند. علاوه بر آن جراحان مشاوره کنندگان بسیار خوبی نیز هستند. در واقع بیمارانی که از چاقی مفرط رنج می‌ برند، جراحان به آن ها یک برنامه غذایی می دهد و برای کاهش وزن به ارائه مشاوره به بیماران و خانواده آن ها می‌ پردازد. با توجه به اینکه جراح عمومی طیف وسیعی از آموزش‌ ها را دیده است، موجب می‌ گردد که بتوانند در درمان بسیاری از بیماری‌ ها از روش‌ ها و تکنیک‌ های قابل توجهی استفاده نمایند.

ویژگی های بهترین جراح عمومی در تهران که باید بدانید:

💎 تجربه و مهارت جراح عمومی از موثرترین عوامل در نتیجه درمان جراحی، میزان تخصص، تجربه و مهارت جراح عمومی خوب است.
✅ بیمار محور بودن جراح جراح عمومی خوب باید بتواند به درستی با بیمار ارتباط برقرار کند و صحبت های بیمار را به خوبی گوش کند.
❤️ به روز بودن جراح عمومی جراح عمومی خوب روز به روز بر علم و دانش خود می افزاید و از تکنیک های روز دنیا آگاه می شود.
⭐سابقه جراحی عمومی سابقه بهترین جراح عمومی تاثیر بسیار زیادی در رضایت مندی بیماران دارد .

10 تا از بهترین جراح عمومی در ایران را بشناسید!

دکتر اردشیر منصوریان

دکتر اردشیر منصوریان

دکتر اردشیر منصوریان در صدر بهترین جراح عمومی در ایران قرار دارد. ایشان در شیراز به فعالیت پرداخته و به انواع جراحی‌ ها می‌ پردازد. دکتر اردشیر منصوریان در مطب شخصی خود تاکنون توانسته رضایت بسیاری از مراجعه کنندگان خود را به دست بیاورد و جزء بهترین‌ ها محسوب می گردد. وی بیش از 17 سال تجربه داشته و دوره‌ آندوسکوپی و کونولوسکپی خود را در ژاپن دیده است.

خدمات:

 • تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی
 • دکتر جراحی درون‌ بین (لاپاراسکوپی)

آدرس: شیراز، خیابان پوستچی، نبش معدل، ساختمان ۵۲

شماره تماس: 07132307321

دکتر سید مجید سادات منصوری

دکتر سید مجید سادات منصوری

یکی از با تجربه‌ ترین پزشک‌ های عمومی که بیش از 32 سال تجربه‌ کاری پزشکی در حوزه‌ انواع جراحی‌ های عمومی دارد، دکتر مجید سادات منصوری است. ایشان در طول چندین سال سابقه‌ کاری خود تجربه و مهارت‌ های بسیار زیادی در حوزه‌ جراحی چاقی، اسلیو معده و انواع بایپس معده به دست آورده و به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران شناخته شده است که تاکنون توانسته رضایت بسیاری از مراجعه کنندگان خود را نیز به دست آورد.

خدمات:

 • جراحی چاقی اسلیو معده
 • بای پس کلاسیک مینی
 • بای پس تک آناستاموزی ساسی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران،  ابتدای خیابان فرمانیه، ساختمان پزشکان 241 فرمانیه، طبقه سوم، واحد 9

شماره تماس: 02122801150

دکتر ابراهیم سیوانی

دکتر ابراهیم سیوانی

به جرات می‌ توانیم بگوییم که دکتر ابراهیم سیوانی با بیش از 17 سال سابقه در زمینه‌ تخصص جراحی عمومی به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران شناخته می شود. ایشان با بیمارستان‌ های میرحسینی، دوران، ایران و آزادی به همکاری پرداخته و به انواع جراحی‌ های عمومی و ترمیمی و زیبایی می‌ پردازد و بیشتر تمرکز تخصصی خود را بر روی امور جراحی قفسه‌ سینه، دستگاه گوارش، لاپراسکوپی و زیبایی شکم گذاشته است.

خدمات:

 • دکتر سنگ کیسه صفرا
 • دکتر جراحی فتق فمورال
 • دکتر فتق مغبنی (کشاله ران)

آدرس: شیراز، خیابان زند، بالاتر از 20 متری سینما سعدی، مجتمع شایان، طبقه دوم

شماره تماس: 07132319231

دکتر فریبرز صمدی

دکتر فریبرز صمدی

دکتر فریبرز صمدی بیش از 15 سال در حوزه‌ جراحی عمومی تخصص دارد. ایشان به جراحی‌ های کیست مویی و فیشر و هموروئید می‌ پردازد. او با سال‌ ها تجربه در این زمینه توانسته به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران شناخته شود و بیشتر تمرکز خود را نیز بر روی درمان تخصصی کیست مویی گذاشته‌ است.

خدمات: 

 • دکتر جراحی سینوس پیلونیدال (کیست مویی)
 • دکتر لیزرسینوس پیلونیدال (کیست مویی)
 • دکتر هموروئید (بواسیر)
 • دکتر جراحی با لیزر

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، کیهان (کردوانی)، شارستان یکم، پلاک۳، طبقه سوم جنوبی، واحد ۱۴

شماره تماس: 09022003711

دکتر سید ضیاالله حقی

دکتر سید ضیاالله حقی

از دیگر بهترین جراح عمومی در ایران می‌ توانیم به دکتر ضیاالله حقی اشاره کنیم. ایشان بیش از 12 سال است که از فوق تخصصان جراحی عمومی توراکس بوده و در سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی به عنوان پزشکی منتخب برگزیده شد. وی مدرس جراحی توراکس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بوده و در کار خود بسیار حرفه ای و مجرب است.

خدمات:

 • جراح توراکس و عروق
 • جراح زیبایی

آدرس: مشهد، کوی دکترا، روبروی ابن سینا 16، ساختمان 207

شماره تماس: 05138436865

دکتر علیرضا رضایی

دکتر علیرضا رضایی

دکتر علیرضا رضایی دارای تخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان از شیراز می‌ باشد. ایشان بیش از 10 سال است که در زمینه‌ جراحی انواع سرطان‌ ها از جمله سرطان پستان، تیروئید و گردن به فعالیت می‌ پردازد و جزء بهترین و متخصص‌ ترین پزشکان لاپاراسکوپی محسوب می‌ گردد.

خدمات:

 • جراحی بدخیمی های بافت نرم و پوست
 • جراحی تیرویید و گردن
 • جراحی ترمیمی سرطان پستان (انکوپلاستی)

آدرس: شیراز، بلوار زند، خیابان معدل غربی، حد فاصل باغشاه و ملاصدرا، جنب داروخانه دکتر اعتمادی، مجتمع پزشکی راز

شماره تماس: 09178701875

دکتر محسن محمودیه

دکتر محسن محمودیه

دکتر محسن محمودیه دارای تخصص جراحی عمومی و جراحی لاپاراسکوپی می‌ باشد. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اخذ فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی و چاقی پرداخته و با بیمارستان‌ های بسیاری از جمله سینا، میلاد، امیر و … به همکاری می‌ پردازد. او دارای رتبه‌ سوم کشوری در سال 1381 بوده و توانسته لاپاراسکوپی پیشرفته‌ خود را از بهترین دانشگاه علوم پزشکی، به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران کسب نماید.

خدمات:

 • کلیه اعمال جراحی شکم و لگن و گردن
 • کلیه اعمال جراحی نیازمند لاپراسکپی
 • عملیات مربوط به زخم

آدرس: اصفهان، از طرف حکیم نظامی ابتدای خیابان محتشم کاشانی، رو به روی MRI سپاهان، ساختمان پردیس جنوبی، طبقه 2

شماره تماس: 03136289956

دکتر مریم فرهاد

دکتر مریم فرهاد

دکتر مریم فرهاد از متخصصان جراحی عمومی در قزوین می‌ باشد. ایشان با توجه به جراحی‌ های متعددی که انجام داده، به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران شناخته شده و تحصیلات خود را در بهترین دانشگاه علوم پزشکی گذرانده  است. از جمله ویژگی‌ های دکتر فرهاد می‌ توانیم به برخورد بسیار عالی، صبر و حوصله‌ فراوان و دانش و اطلاعات بروز و بالا اشاره کنیم.

خدمات:

 • دکتر فتق مغبنی (کشاله ران)
 • دکتر فتق شکمی
 • دکتر جراحی فتق
 • دکتر فتق ناف

آدرس: قزوین، چهارراه فردوسی، ساختمان پزشکان بوعلی، طبقه دوم، واحد 5

شماره تماس: 02833226464

دکتر کامران دولتشاهی

دکتر کامران دولتشاهی

دکتر کامران دولتشاهی یکی دیگر از بهترین جراح عمومی در ایران شناخته شده که دارای بورد تخصصی فلوشیپ سرطان پستان در اصفهان می‌ باشد. او عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان بوده و مدرک فلوشیپ بیماری خوش خیم پستان و ترمیم و بازسازی سینه را از سوی کشور آمریکا به دست آورده است.

خدمات:

 • دکتر ترمیم فلپ سینوس پیلونیدال
 • دکتر جراحی شقاق (فیشر مقعدی)
 • دکتر فیستول مقعدی

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، رو به روی داروخانه اصفهان، مجتمع میلاد، طبقه اول، واحد 16

شماره تماس: 03132209929

دکتر فرشته علی حسینی

دکتر فرشته علی حسینی

دکتر فرشته علی حسینی از متخصصان جراحی عمومی در شهر بندرعباس هستند. وی به انواع جراحی‌ های قفسه سینه، کیسه صفرا، کبد، گوارش، و انواع سوختگی‌ ها رسیدگی می‌ نمایند. دکتر علی حسینی عضو جامعه جراحان ایران در حوزه‌ گوارش و کبد بوده و به عنوان بهترین جراح عمومی در ایران شناخته می‌ شود.

خدمات:

 • دکتر برداشتن کیست سباسه
 • دکتر جراحی تیروئید
 • دکتر جراحی روده

آدرس: بندرعباس، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، روبه روی پاساژ طباطبایی، طبقه فوقانی، داروخانه دکتر لیاقت

شماره تماس: 07632221111

برخی از مهارت های بهترین جراح عمومی در ایران

در این بخش قصد داریم شما را با یک سری از مهم ترین دانش‌ ها، مهارت‌ ها و ویژگی‌ های بهترین جراح عمومی در ایران آشنا کنیم تا در صورت لزوم بتوانید برای درمان بیماری‌ های خود پزشک توانمند در این زمینه را انتخاب نمایید. از مهم‌ ترین خصوصیات بارز این پزشکان که در تمامی موارد جزء پزشکان پر بازدید محسوب می‌ گردند شامل موارد زیر است:

 • یک جراح عمومی باید اطلاعات پزشکی خود را در زمینه‌ تخصصی به روز نماید.
 • جراح می‌ بایست در حوزه‌ های گوناگون پزشکی اعم از شناخت آناتومی و فیزیولوژی بدن دانش و اطلاعات پرباری داشته باشد.
 • هماهنگی میان دست و چشم یکی از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین جراح عمومی در ایران است.
 • داشتن مهارت‌ های ارتباطی مناسب از ملزومات این تخصص می‌ باشد.
 • جراحان عمومی معمولا فشارهای بالایی را متحمل می‌ گردند و باید در این زمینه توانمند باشند.
 • مهارت‌ های مدیریتی برای کنترل کردن وظایف هر کدام از پرسنل اتاق عمل جزء واجبات است.
 • از دیگر وظایف جراح می‌ توانیم به آرام کردن بیماران در زمان عمل و بعد از آن اشاره کنیم.

برخی از مهارت های بهترین جراح عمومی در ایران

دلایل مراجعه به پزشک جراح عمومی

معمولا بیماران به دلایل گوناگونی نیازمند بهترین جراح عمومی در ایران می‌ شوند. در ادامه دلیل رایج در این زمینه را نام خواهیم برد:

توصیه پزشک جهت جراحی: گاهی اوقات پزشکان زمانی که متوجه می‌ شوند، روش‌ های غیر جراحی بر روی بیمار جوابگو نمی باشد، آن‌ ها را به جراح عمومی ارجاع داده و توصیه‌ عمل جراحی را می‌ نماید.

بیماران اورژانسی: جراحان عمومی با توجه به تمام این گفته‌ ها از دانش بسیار پرباری در زمینه‌ های گوناگون پزشکی برخوردار هستند. از این رو بیماران اورژانسی که به عمل‌ های فوری نیاز دارند را همانند: آپاندیسیت و سنگ کیسه صفرا و …  به جراح عمومی ارجاع می‌ نمایند.

کلام آخر

جراحی عمومی جزء آن دسته از رشته‌ های پزشکی است که به دانش و مدیریت بالای زیادی نیاز دارد. در واقع پزشکان باید بتوانند قبل از عمل، حین عمل و بعد از عمل شرایط بیماران را مدیریت کرده و به آن‌ ها آرامش روحی بدهند. در حقیقت بهترین جراح عمومی در ایران از دانش بسیار گسترده‌ ای برخوردار می‌ باشد و هر روز یک عمل جراحی متفاوت در بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی به انجام می‌ رساند.

از شما ممنونیم که تا این بخش از مقاله ما را همراهی نموده اید. سایت الو درمان همواره سعی کرده با افزایش آگاهی شما در زمینه بیماری های عمومی و معرفی پزشکان برتر، شما را در این زمینه راهنمایی نماید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا