مغز و اعصاب ( نورولوژی)

بهترین دکتر ام اس در ایران【سال1402】✅+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر ام اس در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم. ام اس جزو یکی از بیماری هایی است که امروزه بسیاری از افراد با آن درگیر می باشند. معمولا همه افراد اطلاعات درستی در رابطه با این بیماری ندارند. جالب است بدانید این بیماری مربوط به سیستم عصبی بدن می باشد. همچنین در سنین مختلف نیز می توان آن ها مشاهده کرد. در طی بیماری ام اس به عصب ها و همچنین سیستم عصبی، آسیب هایی وارد می شود. برای آشنایی بیش تر با بیماری ام اس و همچنین پیامدهای آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

بیماری ام اس چیست؟

در واقع بیماری ام اس نوعی بیماری عصبی فلج کننده نخاع و مغز است. نام دیگر این بیماری مالتیپل اسکلروزیس می باشد. در طی این بیماری  سیستم ایمنی بدن به میلین یا همان غلاف حفاظت کننده بافت عصبی حمله می کند. این امر موجب بی نظم شدن ارتباط بین مغز و کلیه نقاط بدن می شود. در مراحل پیشرفته تر، ام اس موجب خراب کردن موقت و یا دائمی اعصاب می شود. بهتر است در صورت داشتن این بیماری زیر نظر بهترین دکتر ام اس در ایران باشید. بیماری ام اس موجب ایجاد اختلال های زیادی در بدن می شود.

جالب است بدانید که میزان شدت این حمله ها، با توجه به ناحیه درگیری مغز و سیستم عصبی متفاوت است. تا به امروز، بهترین دکتر ام اس در ایران علت اصلی ایجاد این بیماری را شناسایی نکرده است. توجه داشته باشید که عوامل زیادی در ایجاد این بیماری نقش دارند. کلیه افراد باید سعی کنند با رعایت کردن توصیه های مراقبتی، از ایجاد این بیماری جلوگیری کنند.

بهترین دکتر ام اس در ایران

علائم بیماری ام اس

هر بیماری دارای علامت های مختص به خود می باشد. ام اس نیز دارای علامت های مختص به خود می باشد. این دسته از علامت ها معمولا در سنین 20 تا 40 سالگی بروز پیدا می کند. برخی از این علامت ها شامل موارد زیر می باشد:

بی حس شدن: یکی از مهم ترین علامت بیماری ام اس، احساس گزگز و یا بی حسی می باشد. این امر موجب بی حس شدن اعضای بدن می شود. البته توجه داشته باشید، کلیه بی حس شدن ها مربوط به بیماری ام اس نمی باشد و می تواند با موارد دیگر نیز ارتباط داشته باشد.

عدم تعادل: بهترین دکتر ام اس در تهران عدم تعادل و هماهنگی را یکی از علائم بیماری ام اس معرفی می کند. معمولا احساس عدم تعادل جزو یکی از شایع ترین علامت های بیماری ام اس می باشد. بیماری ام اس موجب ایجاد اشکال در هنگام راه رفتن و یا نگه داشتن تعادل می شود.

احساس گیجی: یکی دیگر از علامت های بیماری ام اس، داشتن حس گیجی است. در واقع در صورت داشتن این بیماری، مدام احساس چرخش و یا سرگیجه دارید. همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، در صورت داشتن این علامت ها حتما به بهترین دکتر ام اس در ایران مراجعه کنید.

مشکلات بینایی: ممکن است وجود بیماری ام اس باعث کاهش حس بینایی نیز شود. حرکت های غیرارادی چشم، التهاب عصب بینایی و دو بینی از مهم ترین اختلال های بینایی می باشند.

برخی از دیگر علائم بیماری ام اس عبارتند از:

⭐خستگی خستگی یکی از شایع تر علائم ام اس می باشد و اغلب افراد توانایی انجام فعالیت های روزانه خود را ندارند.
❤️اختلال عملکرد مثانه  80 درصد بیماران ام اس دچار اختلال در عملکرد مثانه می شوند.
✅مشکلات بینایی مشکلات بینایی، در بسیاری از مبتلایان نخستین علامت بیماری است.
💎خواب رفتگی صورت خواب رفتن بدن یا اندام‌ها یکی از علائم شایع ام اس است و یکی از اولین علامتی است که در بیماران دیده می‌شود.

10 تا از بهترین دکتر ام اس در ایران را بشناسید!

دکتر اصغر شریفی

دکتر اصغر شریفی

دکتر شریفی متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان دارنده فلوشیپ ام اس و همچنین صرع می باشند. دکتر شریفی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 86697 است. دکتر شریفی عضو هیات علمی دانشگاه نیز می باشند. ایشان جزو یکی از اعضای رسمی آکادمی متخصصان مغز و اعصاب آمریکا و اروپا می باشند. دکتر شریفی عضو هیات مدیره پارکینسون ایران نیز می باشند. دکتر اصغر شریفی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • نوار مغزی
 • تحریک الکتریکی مغز
 • نوار عصبی چشم
 • سونوگرافی مغزی

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، رو به روی بقیه الله، پلاک 189، واحد 4

شماره تماس: 02188614217

دکتر محمدحسین صفاری

دکتر محمدحسین صفاری

دکتر صفاری متخصص مغز و اعصاب یا همان نورولوژی می باشند. ایشان دارای عضویت در انجمن نورولوژی آمریکا می باشند. دکتر صفاری دارنده عضویت سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 130934 است. دکتر صفاری بسیار خوش برخورد می باشند. همچنین در کار خود دارای مهارت و تخصص بالایی می باشند. دکتر محمدحسین صفاری جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان پارکینسون
 • درمان صرع
 • سکته مغزی
 • درمان بیماری های عصبی عضلانی

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، نبش کوچه دهش، مجتمع قصر، طبقه 4

شماره تماس: 09961364434

دکتر فرزاد محرابی

دکتر فرزاد محرابی

دکتر محرابی متخصص بیماری های مغز و اعصاب می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای پزشکی نیز می باشند. دکتر محرابی فلوشیپ ام اس را دارا می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 50913 است. دکتر محرابی عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز می باشند. ایشان دارای دانش و مهارت بالایی در حیطه کاری خود می باشند. همچنین از اخلاق حرفه ای نیز برخوردار می باشند. دکتر فرزاد محرابی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • نوار مغزی
 • جراحی مغز
 • نوار عضله و عصب
 • درمان صرع

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک 5، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 02188557572

دکتر حسین باجغلی

دکتر حسین باجغلی

دکتر باجغلی متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان فوق تخصص بیماری های عضلات می باشند. دکتر باجغلی فوق تخصص بیماری های عضلات از انیستیتو عضلات دانشگاه کالیفرنیا آمریکا می باشند. ایشان دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 9648 است. دکتر باجغلی در حیطه کاری خود دارای دانش بسیار بالایی می باشند. دکتر حسین باجغلی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان تشنج
 • درمان صرع
 • نوار مغزی
 • درمان بیماری های عصبی عضلات

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، جنب داروخانه شبانه روزی اصفهان

شماره تماس: 03131228080

دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی

دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی

دکتر مقدسی متولد سال 1357 می باشند. ایشان فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب می باشند. دکتر مقدسی دوره تخصصی پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند. ایشان مقاله های زیادی را انتشار داده اند. دکتر مقدسی دارای بیش از 20 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 97040 است. دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • نوار مغزی
 • درمان صرع
 • درمان التهاب عصب چشم
 • درمان تشنج

آدرس: تهران، میدان امام خمینی، نرسیده به میدان حسن آباد، بیمارستان سینا، نبش خیابان 30 تیر، درمانگاه فوق تخصصی ام اس

شماره تماس: 02163121380

دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ

دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ

دکتر احمدیان متخصص بیماری های مغز و اعصاب می باشند. ایشان دارای فلوشیپ صرع نیز می باشند. دکتر احمدیان دارای  13 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 128489 است. دکتر احمدیان در حیطه کاری خود دارای دانش، مهارت و تخصص بالایی می باشند. همچنین ایشان بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان صرع
 • درمان میگرن
 • نوار مغزی
 • درمان بیماری‌های عصبی

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، کوچه کنار بیمارستان سینا، بن بست شهریار، ساختمان مجید، طبقه 3، واحد 32

شماره تماس: 09162293825

دکتر سید سعید حسینی هوشیار

دکتر سید سعید حسینی هوشیار

 

دکتر هوشیار متخصص بیماری های مغز و اعصاب می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 125389 است. دکتر هوشیار دارای برخورد بسیار حرفه ای می باشند. ایشان با حوصله فراوان به بیماران خود گوش می دهند. همچنین دکتر هوشیار بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. دکتر سید سعید حسینی هوشیار جزو یکی از بهترین ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • نوار مغزی
 • نوار عصب ها
 • درمان سرگیجه
 • درمان بیماری های اعصاب محیطی

آدرس: شیراز، بلوار زند، خیابان شهید عبائیان، مجتمع پزشکی دی، طبقه 2

شماره تماس: 07132302978

دکتر سید احسان محمدیانی نژاد

دکتر سید احسان محمدیانی نژاد

دکتر محمدیانی نژاد متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان دارنده فلوشیپ ام اس و همچنین بیماری های التهابی نخاع و مغز می باشند. دکتر محمدیانی نژاد عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 54996 است. دکتر محمدیانی نژاد دارای تجربه کاری بالایی می باشند. همچنین ایشان بسیار دلسوز می باشند. دکتر محمدیانی نژاد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند. دکتر سید احسان محمدیانی نژاد جزو يكی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات: 

 • درمان صرع
 • درمان بیماری های عصبی
 • درمان سرگیجه
 • نوار عصبی چشم

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، کوچه آزالیا، پلاک 2، طبقه 2

شماره تماس: 02126745632

دکتر زهرا موسوی

دکتر زهرا موسوی

دکتر موسوی متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 90363 است. دکتر موسوی دارای بیش از 21 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان در کار خود دارای دانش و تخصص بالایی می باشند. همچنین دکتر موسوی بسیار خوش برخورد و صبور می باشند. دکتر زهرا موسوی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات: 

 • نوار مغزی
 • درمان سرگیجه
 • جراحی نخاع
 • درمان صرع

آدرس: تبريز، بلوار آزادگان، جنب خیابان جدیری، کلینیک شیخ الرئیس

شماره تماس: 04133366215

دکتر آرمین جهانگیری بابادی

دکتر آرمین جهانگیری بابادی

دکتر جهانگیری متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر جهانگیری عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور می باشند. ایشان مقاله های زیادی را در ژورنال های جراحی مغز و اعصاب ارائه داده اند. دکتر جهانگیری عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب اروپا و ایران می باشند. دکتر آرمین جهانگیری بابادی جزو یکی از بهترین دکتر ام اس در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی مغز و اعصاب
 • جراحی تومور مغزی
 • درمان صرع
 • نوار مغزی

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان 12 غربی، مجتمع پزشکی سپید، طبقه 4، واحد 401

شماره تماس: 06133919380

انواع بیماری های ام اس

همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، بیماری ام اس براساس نوع آسیب رسانی به بافت های عصبی دارای شدت های متفاوتی می باشد. در حالت کلی این بیماری در 4 دسته طبقه بندی می شود. انواع آن شامل موارد زیر می باشد:

عود کننده و فروکش کننده: این نوع ام اس دارای 2 دوره مختلف می باشد. در طی یکی از دوره ها حمله به بافت های عصبی شدیدتر می باشد. همچنین در دوره بعدی حمله ها کم تر می باشند و آسیب های کم تری را وارد می کنند. بهترین دکتر ام اس در ایران توانایی پیش بینی این دوره ها را ندارد. در واقع امکان دارد با گذشت زمان وضعیت بیمار بدتر شود.

پیشرونده اولیه: این نوع از بیماری ام اس دارای دوره عود کننده نمی باشد. در واقع بیماری با سرعت کم و به مرور زمان پیشرفت می کند. میزان ابتلا به این نوع ام اس در مردان و بانوان برابر است.

پیشرونده ثانویه: جالب است بدانید افرادی که دارای ام اس عود کننده و فروکش کننده بوده اند، مستعد این نوع ام اس نیز می باشند. بهترین دکتر ام اس در ایران معتقد است که بعد از پایان دوره ام اس عود کننده، ام اس پیشرونده ثانویه شروع می شود. روند پیشروی این نوع ام اس، آرام است.

سندروم علامت مجزای بالینی: در واقع این نوع ام اس، اولین مرحله ام اس است. در طی این مراحل دکتر ام اس می تواند داروها را تجویز کند. سپس در انتظار حمله بعدی به بافت های عصبی باشد.

انواع بیماری ام اس

عوارض بیماری ام اس

بیماری ام اس دارای عوارضی می باشد. این دسته از عوارض ها به میزان درجه بیماری بستگی دارد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی بافت عصبی کم باشد، دچار مشکلات حافظه ای می شوید. برخی از مهم ترین عوارض ام اس شامل موارد زیر می باشد:

 1. در هنگام وجود بیماری ام اس امکان دارد مشکلات بینایی برای شما پیش بیاید. معمولا این عارضه در ابتدای بیماری رخ می دهد. بهترین دکتر ام اس در ایران می تواند این دسته از عارضه ها را کنترل کند. البته توجه داشته باشید که مشکلات بینایی به صورت کامل از بین نمی روند.
 2. یکی دیگر از عارضه های بیماری ام اس، اختلال در بلع است. معمولا این مشکل را با نام دیسفاژی نیز می شناسند.
 3. بهترین دکتر ام اس در ایران ایجاد مشکلات عاطفی را یکی از عوارض بیماری ام اس می داند.
 4. در بعضی مواقع امکان دارد بیماری ام اس موجب ایجاد مشکلات جنسی نیز شود.

کلام آخر 

در طی بیماری ام اس سیستم ایمنی به غلاف میلین بافت های عصبی حمله می کند. هنگام بروز این حمله ها، مشکلات و اختلالاتی برای بدن ایجاد می شود. اگر این حمله ها شدید باشند، عوارض زیادی را با خود به همراه دارند. در صورتی که میزان حمله ها کم تر باشد، صدمات نیز کم تر خواهد بود. بیماری ام اس دارای عوارض زیادی می باشد. البته وجود هر یک از عارضه های آن، به تنهایی نشان دهنده وجود بیماری ام اس نیست.

ما در این مقاله 10 تا از بهترین دکتر ام اس در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکرا را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا