بیماری های خون

بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران【سال1402】✅ + لیست 10 تایی

امروزه وابستگی جوانان به مصرف و سوء استفاده از مواد مخدر و محرک زا بسیار ازدیاد پیدا کرده و این موضوع به عنوان یکی از پدیده‌ های پیچیده و شوم جامعه‌ مدنی تبدیل شده است. این معضل علاوه بر اینکه می‌ تواند آرامش، ارزش‌ های اخلاقی و امنیت جامعه را مورد تهدید قرار بدهد، بلکه می‌ تواند فرد را به طور کل از زندگی محروم کند. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با 10 تا از بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران به گفت و گو پرداخته و توضیحات ارزنده‌ ای در خصوص ترک مصرف مواد مخدر و مراکز درمان اعتیاد ارائه نماییم. ما همراه باشید.

اعتیاد چیست؟

قبل از اینکه در رابطه با بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران بدانیم؛ بهتر است در وهله‌ اول با کلمه‌ اعتیاد به خوبی آشنا شویم که امروزه گریبانگیر بسیاری از جوانان کشورمان شده است. زمانی که فرد توانایی کنار گذاشتن یک عادت رفتاری را نداشته و یا یک ماده‌ خاص را به طور مداوم و ناخواسته مصرف می‌ کند، دچار اعتیاد شده است. اعتیاد می‌ تواند انواع آسیب‌ های جسمی و روانی زیان‌ باری را با خود برای فرد به همراه داشته باشد. جالب است بدانید که منظور از اعتیاد تنها مصرف مواد مخدر همانند هروئین و کوکائین نمی‌ باشد.

برخی از افراد هستند که اعتیاد به انجام یک سری از رفتارهای نادرست مانند قمار کردن، مصرف غذاهای نامناسب و بیش از حد  و یا کار و تحرک نکردن دارند. البته می‌ توانیم بگوییم که وابستگی به موبایل نیز خود یک نوع اعتیاد محسوب می‌ شود؛ اما ما بیشتر تمرکز خود را بر روی اعتیاد به مواد مخدر می‌ گذاریم. گاهی اوقات افراد به دلیل یک مشکل جسمی و یا روانی قصد دارند، برای مدتی یک داروی خاصی را مصرف کنند. حال پس از برطرف شدن مشکلشان باز هم نمی‌ توانند این دارو را کنار بگذارند.

در این صورت است که می‌ توانیم بگوییم فرد معتاد شده است. اعتیاد یک بیماری بسیار مزمن و قابل درمان می‌ باشد. یعنی آن دسته از افرادی که به شیشه و هرگونه مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده‌ اند، با مراجعه به بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در تهران به صورت اختیاری و داوطلبانه می‌ توانند این عمل را انجام دهند. اما این در صورتی است که ترک کردن اختیاری باشد؛ زیرا در صورت اجبار فرد ممکن است دوباره این کار را تکرار کند.

بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران

خصوصیات بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران

ترک کردن آسان و اصولی نیازمند مراجعه به بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران می‌ باشد که در ادامه ما خصوصیات مناسب‌ ترین کمپ ترک اعتیاد را لحاظ می‌ کنیم که عبارتند از:

 1. برخورداری از مجوز رسمی: بسیاری از کلینیک‌ ها و مراکز ترک اعتیاد بدون داشتن مجوز به فعالیت می‌ پردازند. یک مرکز ترک اعتیاد خوب بهتر است که از مجوز رسمی از سوی نهادهای مربوطه همانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش برخوردار باشد. در این صورت این گونه مراکز از کادر پزشکی با مجوز قانونی بهره‌ مند شده و بهترین خدمات را ارائه می‌ نمایند.
 2. بهره گیری از روش‌ های نوین ترک: برای ترک اعتیاد روش‌ های بسیار نوین و ارزنده‌ ای آمده که جایگزین روش‌ های سنتی و غیر اصولی در جهت درمان شده‌ اند. آن دسته از کمپ‌ هایی که از مجوز رسمی برخوردار هستند، سعی دارند از روش‌ های اصولی و درست به ترک اعتیاد بپردازند.
 3. رعایت تغذیه‌ مناسب: از دیگر ویژگی‌ های بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در کرج این است که به مواد مغذی فرد مراجعه کننده اهمیت می‌ دهند که این موضوع بسیار مهم است.
 4. مراقبت‌ های پس از ترک: بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران باید بداند که مراقبت‌ های پس از ترک همانند مراحل سم زدایی در کمپ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا اگر مراقبت‌ های لازم توسط روانشناسان و روانپزشکان صورت نپذیرد، ممکن است فرد باز هم به مواد مخدر روی آورد. در این حوزه مشاوران حرفه‌ ای در طی جلسات متعدد روان درمانی که برگزار می‌ کنند با فرد مصرف‌کننده به خوبی صحبت کرده و برنامه‌ های درمانی روانی زیادی را برای آن‌ ها در نظر می‌ گیرند.

10 تا از بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران را بشناسید!

کلینیک ترک اعتیاد نگین

کلینیک ترک اعتیاد نگین

یکی از بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران مرکز سم زدایی نگین می‌ باشد. این مرکز زیر نظر وزارت خانه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیش از 5 سال سابقه توانسته یکی از بهترین موسسات ترک اعتیاد را در شهر اصفهان دایر کند و هزینه‌ سم‌ زدایی در مرکز نگین با توجه به شرایط خدماتی و امکانات و همچنین بودجه‌ افراد تعیین می‌ گردد. از کادر درمانی آن می‌ توانیم به روان‌ پزشک، پزشک عمومی، روانشناس بالینی و روان پرستار اشاره کنیم که در بخش کادر اداری نیز مدیر پرستاری، مدیر روانشناسی و بسیاری از پزشکان دیگر در این حیطه به فعالیت می‌ پردازند.

خدمات:

 • درمان مشکلات خانوادگی و ارتباطی
 • درمان اختلالات شخصیت
 • درمان دارویی
 • ترک اعتیاد

آدرس: اصفهان، خیابان آبشارسوم، کیلومتر 25، جاده زیار، شهرزیار (میدان امام رضا)، به طرف جاده ورزنه، کیلومتر 10، جاده ورزنه، ابتدای روستای تاریخی برسیان، طبقه فوقانی درمانگاه سوم شعبان، مرکزبستری ترک اعتیاد نگین اصفهان

شماره تماس: 09034827420

کلینیک ترک اعتیاد صبا

کلینیک ترک اعتیاد صبا

کلینیک ترک اعتیاد صبا زیر نظر دکتر علیرضا مصون با بیش از هیجده سال سابقه به فعالیت می‌ پردازد. این کلینیک با بالاترین کیفیت به بیماران خود خدمات ارائه کرده و تاکنون توانسته بیش از هزاران پرونده‌ درمانی را با کادر درمانی حرفه‌ ای خود درمان نماید. کلینیک صبا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به فعالیت پرداخته و شما می‌ توانید به راحتی به ترک دائمی با نظارت دائمی کادر پزشکی مجرب بپردازید.

خدمات:

 •  سم زدایی
 • درمان نگهدارنده
 • واحد درمان
 • ترک الکل
 • ترک سیگار

آدرس: تبریز، نصف راه بطرف راه آهن، نبش کوی اشکان، ایستگاه بی آرتی اشکان، جنب داروخانه فخیم، طبقه اول

شماره تماس: 04134412843

کلینیک ترک اعتیاد آریانا

کلینیک ترک اعتیاد آریانا

کلینیک ترک اعتیاد آریا با هدف به دست آوردن سلامت و رفاه و آسایش مصرف کنندگان سعی بر این داشته در کلینیک خود تمامی امکانات و قابلیت‌ های بالقوه را ارائه نماید تا افراد بتوانند در این کلینیک به سم زدایی بدون درد خماری در عرض 3 الی 5 روز بپردازند. تمامی خدمات ارائه شده از سوی کلینیک دکتر محمد علی آقا خانلو زیر نظر متخصصین بیهوشی و روانپزشکان صورت پذیرفته که این کلینیک از سابقه‌ 25 ساله برخوردار می‌ باشد.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • توسعه فردی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • سم زدایی

آدرس: تبریز، خیابان گلگشت، فلکه پیشقدم، کلینیک آریانا

شماره تماس: 04133259100

کلینیک ترک اعتیاد حافظ

کلینیک ترک اعتیاد حافظ

کلینیک حافظ یکی از بهترین مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی در شهر شیراز می‌ باشد. در این مرکز شما می‌ توانید یک اتاق سم‌ زدایی کاملا تمیز و پاکیزه، فضای سبز، سالن اجتماعات، اتاق کنفرانس و ساختمان اداری را مشاهده کنید که همگی تحت اختیار بیماران بوده و در طول درمان می‌ تواند از امکان خدماتی و رفاهی این موسسه به خوبی بهره‌ مند گردند. کلینیک حافظ از بهترین روانشناسان و روانپزشکان جهت درمان بیماران خود بهره برده و جزو یکی از بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران می‌ باشد.

خدمات:

 • آموزش مهارت های زندگی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • خدمات روانشناسی
 • درمان اعتیاد

آدرس: ایران، شیراز، اول خیابان کوار شیراز، خیابان صداوا سیما، جنب تالار مهمانی یاس

شماره تماس: 37763596071

کلینیک ترک اعتیاد دکتر بیات

کلینیک ترک اعتیاد دکتر بیات

از دیگر بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران می‌ توانیم به مرکز دکتر بیات اشاره کنیم. در این کلینیک دکتر بیات با بهره‌ مندی از بهترین آزمون‌ های روز دنیا به ارتقا سلامت کمی و کیفی بیماران خود پرداخته و همواره سعی می‌ کند با ارائه‌ کارگاه‌ ها و سمینارهای مختلف بتواند ویژگی شخصیتی هوش و علایق کارکنان خود و بیماران را بسنجد. اگر می‌ خواهید بک ترک اعتیاد آسان و بدون درد و خماری داشته باشید، ما دکتر بیات را به شما دوستان پیشنهاد می‌ نماییم.

خدمات:

 • خدمات روانشناسی
 • درمان و سم زدایی
 • ارائه بهترین و سریع ترین راه برای رهایی از اعتیاد
 • ترک اعتیاد

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، انتهای کوچه چهارم، مجتمع سوبان، طبقه سوم

شماره تماس: 07136472719

مرکز ترک اعتیاد عرش

مرکز ترک اعتیاد عرش

کلینیک ترک اعتیاد عرش یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد در استان کرمان است که به همکاری با کارکنان و پزشکان مجرب و متخصص در این زمینه می‌ پردازد. این کلینیک از یک فضای بسیار عالی برخوردار بوده که با تمامی بیماران با احترام کامل برخورد کرده و هدف اصلی آن نیز ترک اعتیاد بدون درد و خماری می‌ باشد. کلینیک عرش امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته‌ ای را در درمان مصرف کنندگان ارائه داده و به تغذیه و حالات رفاهی آن‌ ها توجه بسیار ویژه‌ ای می‌ نماید.

خدمات:

 • درمان اعتیاد
 • سم زدایی
 • دارو درمانی
 • کلاس آموزشی

آدرس: کرمان، چهارراه باقدرت، طبقه فوقانی داروخانه تخت جمشید

تلفن تماس: 09131411391

مرکز ترک اعتیاد بهشت آیین

مرکز ترک اعتیاد بهشت آیین

به جرئت می‌ توانیم بگوییم که کلینیک ترک اعتیاد بهشت آیین در لیست 10 تا از بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران قرار گرفته است. این مرکز در زیباترین شهر ایران یعنی اصفهان قرار گرفته و با داشتن پرسنل مجرب، مهربان و حرفه‌ ای شهرت زیادی در میان مردم داشته است. مدیریت اصلی این کلینیک بر عهده‌ دکتر علیرضا عرب زاده بوده که با سال‌ ها تخصص و آموزش در حوزه‌ درمان سوء مصرف مواد سعی دارد تا همواره از به روزترین تکنیک‌ ها و روش‌ های ترک اعتیاد استفاده کند.

خدمات:

 • درمان ترک اعتیاد
 • مشاوره برای ترک اعتیاد
 • دارو درمانی
 • کلاس های آموزشی

آدرس: اصفهان، مهرآباد، دسترسی محلی سروش، خیابان لاله

تلفن تماس: 03134472867

مرکز ترک اعتیاد طلوع

مرکز ترک اعتیاد طلوع

مرکز ترک اعتیاد طلوع از مدرن‌ ترین، مجهزترین و بهترین مراکز ترک در تهران می‌ باشد. این مرکز از امکانات رفاهی و ورزشی و هتلینگ برخوردار بوده و دارای یک بیمارستان مجهز جهت انجام نوار قلب، نوار مغز بر ونتیلاتور می‌ باشد. بیماران می‌ توانند از اتاق‌ های خصوصی و ویژه بهره‌ مند شوند و دارای دو بخش مجزا بستری برای آقایان و بانوان است. حتی پس از ترخیص نیز کیلینیک پیگیر حال و احوال بیماران بوده و با متخصصین کار آزموده و با تجربه‌ خود به عنوان بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران شناخته می‌ گردد.

خدمات:

 • شرکت در کلاس های گروه درمانی و خانواده درمانی
 • سم زدایی
 • ترک تمام مواد مخدر

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، خيابان شيراز شمالى، خيابان پرديس غربی، پلاک 72، واحد 5

شماره تماس: 09120957945

کلینیک ترک اعتیاد آرامش فرشتگان کوثر

کلینیک ترک اعتیاد آرامش فرشتگان کوثر

کلینیک ترک اعتیاد فرشتگان واقع در شهر قم می‌ باشد. این کلینیک از مجوز رسمی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی برخوردار بوده و زیر نظر قانون از تمامی پرسنل مجرب، با تجربه و کار آزموده در درمان مشکلات مصرف کنندگان بهره می‌ برد. علاوه بر آن در این کلینیک مشاوران و روان‌ پزشکانی وجود دارند که جهت بهبود حالات روانی افراد بسیار کمک کننده هستند.

خدمات:

 • سم زدایی
 • ترک هروئین
 • ترک کوکائین
 • ترک تریاک
 • مشاوره

آدرس: قم، بلوار محلاتی، جاده باغ زمان زاده

شماره تماس: 09125531297

کلینیک ترک اعتیاد تولدی دوباره

کلینیک ترک اعتیاد تولدی دوباره

کلینیک تولدی دوباره به عنوان بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران و شناخته می‌ شود و تا کنون بسیاری از مراجعه کنندگان از ترک مواد در این کلینیک راضی بوده‌ اند؛ زیرا این کلینیک از کادری مجرب برخوردار بوده که از بهترین متدهای روز دنیا در جهت ترک استفاده کرده و همیشه با افراد با احترامی کامل برخورد می‌ نمایند.

خدمات:

 • مشاوره های فردی و گروهی
 • بخش روانپزشکی
 • ترک انواع مواد مخدر
 • سم زدایی

آدرس: قم، زنبیل آباد، خیابان زنبیل آباد، بلوار ابوعلی سینا

شماره تماس: 02532933288

آیا سم زدایی در منزل امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد این سوال را از کارشناسان ما دارند که آیا امکان سم زدایی در منزل نیز وجود دارد؟ در ادامه باید بگوییم که خیر. سم‌ زدایی یک امر کاملا پیچیده و سختی است که در بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران حتما باید زیر نظر متخصصان صورت پذیرد؛ زیرا سم زدایی در منزل می‌ تواند باعث مرگ شود. زیرا سم زدایی می‌ تواند در صورتی که تحت نظر پزشک متخصص نباشد، باعث تشنج، هیدراتاسیون یا از دست دادن آب بدن و همچنین شوک بگردد. اگر فرد بخواهد از طریق سم زدایی به ترک مواد مخدر بپردازد، فرقی نمی‌ کند، چه در محیط خانه و چه در محیط کمپ و کلینیک حتما باید زیر نظر متخصصین و کادر درمان این کار را انجام دهد.

با توجه به این که سم زدایی یک روشی جهت کاهش و تخفیف علائم ترک مواد می‌ باشد، با عوارض و علائمی همراه است که می‌ تواند در اضطراب و خشم، تغییر در خلق و خو و همچنین اختلالات تمرکز در افراد تاثیرگذار باشد و در این دوره‌ درمان فرد مصرف کننده دچار بی‌خوابی، تهوع و بدن درد و ناخوشی و انواع اختلالات روانی متداول می‌ گردد. حتی تجربه نشان داده که سم زدایی های سریع با خود حمله‌ قلبی، پارانویا، بالا رفتن دمای بدن، عفونت و خفگی و مرگ را به همراه دارد. به همین خاطر پیشنهاد می‌ کنیم، هیچ گاه عمل سم زدایی بدن را به تنهایی و به صورت ناآگاهانه انجام ندهید.

آیا سم زدایی در منزل امکان پذیر است؟

غذاهای مناسب جهت ترک اعتیاد

جالب است بدانید که تاثیر غذاهایی که در زمان ترک اعتیاد مصرف می‌ کنیم، بسیار در روند ترک و مدت زمان سم زدایی می‌ توانند کمک کننده باشد. طبق تحقیقات انجام شده، تغذیه مناسب می‌ تواند علائم و عوارض ترک اعتیاد را کاهش دهد. به همین خاطر بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران همواره به استفاده از مکمل‌ ها و ویتامین‌ ها توجهات زیادی می‌ نماید. البته در این حوزه تنها استفاده از ویتامی ن‌ها مهم نیست؛ بلکه افراد مصرف کننده در طی این دوران باید به مقادیر زیاد مصرف فیبر و سبزیجات بپردازند؛ زیرا آنتی اکسیدان‌ های موجود در میوه و سبزیجات بسیار می‌ توانند تعیین کننده و اثرگذار باشند. این افراد بهتر است از ویتامین‌ های گروه B، منیزیم، سلنیوم و پروتئین‌ ها استفاده کنند. پروتئین می‌ تواند در زمان ترک یک مواد کافی جهت آسیب ندیدن و اذیت نشدن فرد باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت الو درمان سعی بر این داشته تا شما را با بهترین کلینیک و کمپ ترک اعتیاد در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر پیشنهاد انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا