دندانپزشک

بهترین جراح دندانپزشک در ایران【سال1402】⭐+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در بعضی مواقع امکان دارد دچار دندان درد شدید بشویم. در این شرایط می توانیم به دندانپزشک مراجعه کنیم. دندانپزشک با تشخیص نوع مشکل، ما را به جراح دندانپزشک معرفی می کند. جراح دندانپزشک با بررسی شرایط دندان و موقعیت آن، دندان را می کشد و یا جراحی می کند. جراح دندانپزشک سعی بر حفظ لثه، بافت های کناری دندان و همچنین سلامت دندان ها دارد. برای آشنایی بیش تر با جراح دندانپزشک و انواع خدمات آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

جراح دندانپزشک کیست؟

در واقع جراح دندانپزشک در حیطه سلامت دندان ها و دهان فعالیت می کند. از مهم ترین و اصلی ترین خدمات و کارهایی که بهترین جراح دندانپزشک در ایران انجام می دهد، می توان به ایمپلنت دندان و همچنین  جراحی لثه اشاره کرد. دندانپزشکان پس از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی خود، می توانند در آزمون تخصصی شرکت کنند. همچنین بعد از قبولی در آزمون تخصصی، می توانند وارد گرایش جراحی دندان شوند. این دوره تخصصی شامل 4 الی 6 سال می باشد.

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، بهترین جراح دندانپزشک در ایران در حوزه مراقبت های بهداشتی دهان و دندان ها فعالیت می کنند. این دسته از دندانپزشکان با بررسی و معاینه های دقیق، پوسیدگی دندان ها را شناسایی می کنند. سپس به درمان این نوع دندان ها می پردازند. دندانپزشکان در این حیطه آموزش های تخصصی زیادی می بینند و به خوبی می توانند مشکلات و ناهنجاری های دهان و دندان ها را درمان کنند.

بهترین جراح دندانپزشک در ایران

خدمات بهترین جراح دندانپزشک در ایران

طیف خدمات درمانی که توسط جراح دندانپزشک انجام می شود، بسیار گسترده می باشد. برخی از این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

کاشت دندان (ایمپلنت): از یکی از مهم ترین کارهایی که توسط جراح دندانپزشک انجام می شود، می توان به کاشت دندان اشاره کرد. در واقع ایمپلنت ها، روشی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشند. این دسته از ایمپلنت ها شامل میله ای کوچک پیچی شکل می باشند. این میله در استخوان فک قرار داده می شود و سپس تاج دندان به آن تکیه می دهد. جالب است بدانید که ایمپلنت های دندانی نیازی به تکیه بر دندان های اطراف خود ندارند.

جراحی فک اصلاحی (ارتوگناتیک): یکی دیگر از خدماتی که توسط بهترین جراح دندانپزشک در ایران ارائه می شود، جراحی اصلاحی فک است. برخی از افراد دارای مشکلات فکی مادرزادی مانند بی نظمی اسکلتی فکی می باشند. این امر موجب می شود تا دندان ها در موقعیت صحیحی قرار نگیرند. جراح دندانپزشک با استفاده از جراحی، فک را در موقعیت صحیح قرار می دهد و مشکلات دندانی را برطرف می کند.

جراحی آسیب های تروما: در ابتدا باید با اصطلاح تروما آشنا شوید. در علم پزشکی به آسیب هایی که در طی یک حادثه و یا اتفاق برای افراد رخ می دهد، تروما می گویند. تروماها دارای انواع مختلف می باشند و بر همین اساس در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. جراح دندانپزشک می تواند با بررسی مشکل و آسیب های ترومایی شما، درمان را شروع کند.

جراحی زیبایی و ترمیمی فک و صورت: معمولا این نوع جراحی به منظور زیبایی بخشیدن انجام می شود. بهترین جراح دندانپزشک در ایران در ابتدا مشکلات و آسیب های دهانی و دندانی را برطرف می کند. در مرحله بعدی اقدام به انجام جراحی زیبایی فک و صورت می کند. سپس در استخوان فک برش ایجاد می کنند. در مرحله بعدی، در اسخوان فک تغییراتی ایجاد می کنند.

چه خدمات درمانی توسط جراح دندانپزشک انجام می شود؟

💎جراحی فک جراحان دندانپزشکی قادر هستند نقص­های مادرزادی مثل شکاف کام، شکاف لب و فک را به صورت تخصصی درمان کنند.
✅انجام ایمپلنت­های دندانی جراحان دندانپزشک در بخش­هایی که لازم است و احساس میکنند نیاز است استخوان قرار داده و بعد از آن از ایمپلنت­های دندانی استفاده کنند.
❤️جراحی زیبایی و ترمیمی فک و صورت  جراحی ترمیمی چه از لحاظ زیبایی و یا چه از لحاظ برطرف کردن آسیب و درمان در داخل دهان انجام میشود. این جراحی نوعی از جراحی فک به شمار میاید
⚡بررسی وضعیت و شرایط پاتولوژیک درمان بیمارانی که مبتلا به کیست­های خوش خیم و تومورهای دهانی و یا عفونت­های شدید در لثه ­ها و حفره­ های دهان هستند نیز با بررسی وضعیت پاتولوژیک آنها توسط جراح دندانپزشک برای انجام فرایند درمانی امکان پذیر است.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ایران را بشناسید!

دکتر مانا توسلی خواه

دکتر مانا توسلی خواه

دکتر توسلی خواه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران تحصیل کرده اند. ایشان دارنده بیش از 10 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر توسلی خواه فلوشیپ زیبایی را نیز دارا می باشند. ایشان استاد دانشگاه شهید بهشتی نیز هستند. دکتر توسلی خواه دوره خای مختلف زیبایی و ترمیمی دندان ها را گذرانده اند. دکتر مانا توسلی خواه جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین پسیان و الف، پلاک 98، واحد 403

شماره تماس: 02122666954

دکتر آرش گلستانه

دکتر آرش گلستانه

دکتر گلستانه ایمپلنتولوژیست و همچنین متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 71444 است. دکتر گلستانه عضو هیات علمی دانشگاه نیز می باشند. ایشان در کار خود بسیار حرفه ای و دقیق می باشند. همچنین از تجهیزات و ابزارهای مدرن و به روز دنیا استفاده می کنند. دکتر گلستانه بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر آرش گلستانه جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی اصلاحی فک
 • ایمپلنت دندان
 • درمان ضایعات پاتولوژیک فک
 • جراحی دندان نهفته

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، بعد از برق منطقه، نبش کوچه 22، ساختمان اخرا، واحد 403

شماره تماس: 03131313330

دکتر محمدرضا شاه امیریان

دکتر محمدرضا شاه امیریان

دکتر شاه امیریان جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر شاه امیریان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 148827 است. دکتر شاه امیریان در کار خود از تجهیزات و تکنیک های نوین و مدرن استفاده می کنند. ایشان بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. دکتر شاه امیریان جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: شیراز، خیابان ستارخان، رو به روی خیابان ولیعصر، ساختمان خضرا، طبقه 1، واحد 14

شماره تماس: 07136265523

دکتر الهام اقبال

دکتر الهام اقبال

دکتر اقبال جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر اقبال دارای بیش از 18 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 106760 است. دکتر اقبال برخوردی بسیار مناسب و حرفه ای با بیماران خود دارند. همچنین در کار خود از تکنیک ها و ابزارهای به روز دنیا استفاده می کنند. دکتر الهام اقبال جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه

آدرس: یزد، میدان آزادی (باغ ملی)، ابتدای خیابان مطهری، جنب کانون بازنشستگان، مجتمع آبتین، طبقه زیرین

شماره تماس: 03536227749

دکتر سحر نصری زاده

دکتر سحر نصری زاده

دکتر نصری زاده جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر نصری زاده دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 194004 است. ایشان کلیه خدمات زیبایی، ترمیمی و جراحی دندان ها را ارائه می دهند. دکتر نصری زاده خدمات خود دا به صورت حرفه ای انجام می دهند. همچنین ایشان دارای دانش، مهارت و تجربه بالایی می باشند. دکتر سحر نصری زاده جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته
 • ایمپلنت دندان
 • درمان ریشه دندان

آدرس: مشهد، خیابان سناباد، بین سناباد 59 و 61، پلاک 633، ساختمان سپهر، طبقه 2، واحد 1

شماره تماس: 09966874306

دکتر علی قمری

دکتر علی قمری

دکتر قمری ایمپلنتولوژیست و همچنین متخصص جراحی لثه می باشند. ایشان دکترای عمومی دندانپزشکی خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کرده اند. دکتر قمری دوره تخصصی خود را نیز در دانشگاه همدان گذرانده اند. ایشان بورد تخصصی پریودانتیکس را دارا می باشند. دکتر قمری دارنده بیش از 10 سال سابقه کاری حرفه ای در این حیطه می باشند. دکتر علی قمری جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی پیوند لثه
 • لیفت سینوس

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، نرسیده به خیابان مهران، ساختمان مهر، پلاک 91، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 02144092889

دکتر عزیز گشاده رو

دکتر عزیز گشاده رو

دکتر گشاده رو ایمپلنتولوژیست، متخصص پروتزهای دندانی و همچنین متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی ایمپلنت و پروتز می باشند. دکتر گشاده رو عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند. همچنین ایشان دارای عضویت در انجمن ایمپلنتولوژی ایران و انجمن پروستودنتیست های ایران نیز می باشند. دکتر گشاده رو از بهترین و به روزترین برندها در کار خود استفاده می کنند. دکتر عزیز گشاده رو جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: تهران، الهیه، تقاطع کوچه دشتی با عظیمی، پلاک 4، ساختمان آرمه کامپلکس، طبقه 6

شماره تماس: 02126606157

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی

دکتر کچوئی جراح دندانپزشک و همچنین ایمپلنتولوژیست می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر کچوئی مقطع دکترای خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذرانده اند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی ایران می باشند. دکتر کچوئی دارای کادری مجرب و کارآزموده در مطب خود می باشند. ایشان کلیه خدمات دندانپزشکی را به صورت حرفه ای به بیماران خود ارائه می دهند. دکتر مهدی کچوئی جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی فک
 • لمینت دندان

آدرس: اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس، طبقه 2

شماره تماس: 03132505825

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان

دکتر برجیان متخصص ایمپلنت، جراح لثه و همچنین متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان دارنده مسترشیپ ایمپلنت دندانی از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و همچین مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی می باشند. دکتر برجیان فلوشیپ تخصصی لیزر را نیز از دانشگاه جنوا ایتالیا دارا می باشند. ایشان موسس مرکز دندانپزشکی نجم هستند. دکتر حسین برجیان جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی لثه
 • درمان ریشه دندان
 • ایمپلنت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی، نرسیده به خیابان مهرداد، جنب لوازم خانگی بوش، ساختمان نجم، طبقه 2

شماره تماس: 03191004545

دکتر معین هنرور

دکتر معین هنرور

دکتر هنرور متخصص جراحی ریشه دندان و همچنین ایمپلنتولوژیست در شیراز می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 136500 است. دکتر هنرور دارای بیش از 12 سال سابقه حرفه ای در این حیطه می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر هنرور در حیطه کاری خود بسیار ماهر و دقیق می باشند. همچنین از بهترین و جدیدترین ابزارها و تکنیک ها استفاده می کنند. دکتر معین هنرور جزو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه
 • لمینت دندان

آدرس: شیراز، معالی آباد، ابتدای خیابان دوستان، بخش اداری ساختمان الوند، طبقه 1، واحد 104

شماره تماس: 07136340570

ویژگی بهترین جراح دندانپزشک در ایران

بهترین جراح دندانپزشک دارای ویژگی هایی می باشد که او را از سایر دندانپزشکان متمایز می کند. شما با دانستن این دسته از ویژگی ها می توانید به راحتی بهترین جراح دندانپزشک در ایران را پیدا کنید. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

سواد علمی بالا: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک، داشتن سطح علمی بالا می باشد. توجه داشته باشید که جراحی های مربوط به دهان و دندان ها بسیار سخت و تخصصی می باشد. به همین منظور، جراح دندانپزشک باید به صورت آکادمیک و حرفه ای دوره های مختلف آموزشی را گذرانده باشد. همچنین در این حیطه تخصص و مهارت بالایی داشته باشد.

سابقه کاری: از دیگر ویژگی های مهم می توان به داشتن تجربه کاری بالا اشاره کرد. بهترین جراح دندانپزشک در ایران باید در حیطه کاری خود بسیار ماهر و متخصص باشد. هنگامی که کیس های درمانی زیادی را درمان کرده باشد، تجربه بالایی را نیز به دست می آورد.

تجهیزات به روز: امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، تجهیزات و همچنین ابزارهای جدیدی نیز به وجود آمده است. این تجهیزات علاوه بر کوتاه کردن روند درمان، موجب کاهش زمان انجام کار و همچنین کاهش درد می شود. بهترین جراح دندانپزشک باید در مطب خود از این دسته از ابزارها و تجهیزات استفاده کند.

اخلاق حرفه ای: از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ایران، می توان به داشتن اخلاق حرفه ای اشاره کرد. جراح دندانپزشک و همچنین پرسنل او باید با بیماران و مراجعه کنندگان برخورد صحیح و دوستانه داشته باشند. این امر موجب می شود تا استرس، اضطراب و ترس بیماران کاهش پیدا کند.

ویژگی بهترین جراح دندانپزشک در ایران

مراقبت های بعد از جراحی دندان

بهترین جراح دندانپزشک در ایران توصیه های مهم و ضروری بعد از جراحی دندان را به بیماران خود شرح می دهد. رعایت کردن این نوع مراقبت ها موجب کاهش درد و التهاب می شود. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 1. سعی کنید از خارج کردن بزاق دهان خود جلوگیری کنید. همچنین مکیدن نیز در این مواقع ممنوع می باشد.
 2. بهترین جراح دندانپزشک در ایران توصیه می کند در روزهای ابتدایی از خوردن غذاهای سفت و همچنین مصرف نوشیدنی های داغ خودداری کنید. بهتر است به هیچ عنوان از نی برای نوشیدن استفاده نکنید.
 3. در روزهای اولیه از مسواک زدن در ناحیه ای که جراحی شده است، خودداری کنید. همچنین در 24 ساعت ابتدایی انجام جراحی نباید به هیچ عنوان از مسواک استفاده کنید.
 4. توجه داشته باشید که امکان خروج خوناب و یا خون ریزی در روزهای ابتدایی وجود دارد. البته جای نگرانی نیست و این پدیده کاملا طبیعی می باشد.
 5. بهترین جراح دندانپزشک در ایران به منظور کاهش درد و التهاب برای شما مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند. سعی کنید که آن ها را در زمان مشخص شده مصرف کنید.
 6. وجود بوی بد دهان بعد از انجام جراحی امری کاملا طبیعی می باشد. همچنین شما با رعایت نظافت دهان خود می توانید این بو را از بین ببرید.

کلام آخر

از جمله جراحی های حساس و مهم، می توان به جراحی دندان اشاره کرد. جراح دندانپزشک سعی بر ایجاد و حفظ سلامت لثه، دهان و دندان ها دارد. به همین منظور در ابتدا دندان را معاینه می کند و آسیب ها و پوسیدگی آن را پیدا می کند. سپس جراحی را شروع می کند. شایان به ذکر است که برخی از این نوع جراحی ها جنبه زیبایی و ترمیمی دارند.

ما در این مقاله بهترین جراح دندانپزشک در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا