دندانپزشک

بهترین جراح فک و صورت در ایران【سال1402】✅+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح فک و صورت در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در بعضی از مواقع امکان دارد دندان ها و یا فک در وضعیتی نامطلوب قرار گرفته باشد. این امر موجب ایجاد درد و یا مشکلات مختلفی برای افراد می شود. همچنین باعث ایجاد ظاهری ناپسند نیز برای چهره می شود. در این مواقع شما می توانید با انجام جراحی فک، مشکلات فکی خود را حل کنید. برای آشنایی بیش تر با جراحی فک و صورت و همچنین انواع و مزایای آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

جراح فک و صورت کیست؟

در واقع جراحی فک و صورت یکی از تخصص های رشته دندانپزشکی می باشد. دندانپزشکان پس از پایان دوره عمومی دندانپزشکی خود، می توانند در آزمون تخصی شرکت کنند. سپس بعد از قبولی در آزمون، وارد این گرایش تخصصی شوند. بهترین جراح فک و صورت در ایران آموزش های زیادی در این حیطه می بیند. به همین دلیل، به صورت کامل با آسیب های وارده بر دهان، گردن، فک و صورت آشنایی دارد. جالب است بدانید که جراح فک توانایی انجام جراحی دندان را نیز دارد.

بهترین جراح فک و صورت در تهران پس از پایان دوره عمومی دندانپزشکی خود، باید 4 الی 6 سال به صورت تخصصی دوره ببیند. همچنین این دسته از جراحان دارنده گواهی و یا بورد تخصصی نیز می باشند. به صورت کلی جراحان فک و صورت با استفاده از جراحی، نقص های فکی را درمان کرده و ظاهر آن را اصلاح می کنند. جراحی فک و صورت از جمله جراحی های سخت و پیچیده می باشد. معمولا از این نوع جراحی در کنار سایر درمان های دیگر مانند ارتودنسی استفاده  می شود.

بهترین جراح فک و صورت در ایران

خدمات بهترین جراح فک و صورت در ایران

افراد در صورت وجود بیماری ها و یا نقص های مادرزادی مربوط به فک و دهان، می توانند به جراح فک و صورت مراجعه کنند. برخی از خدمات جراح فک و صورت شامل موارد زیر می باشد:

درمان سرطان صورت و دهان: بهترین جراح فک و صورت در ایران می تواند سرطان های مربوط به دهان، گردن و صورت را درمان کند. همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، این دسته از جراحان به صورت تخصصی در این حیطه آموزش می بینند. همین امر موجب می شود تا به راحتی این دسته از بیماری ها را درمان کنند.

جراحی زیبایی و ترمیمی: جراحان فک و صورت توانایی انجام جراحی زیبایی فک، ایمپلنت و همچنین جراحی بینی را دارند. ایرادات و نواقص فکی می توانند به صورت مادرزادی و یا اکتسابی باشند. برای مثال امکان دارد که در طی یک تصادف، دچار شکستگی فک شوید. جراح فک و صورت با انجام جراحی زیبایی و ترمیمی می تواند این دسته از ایرادات را برطرف کند.

درمان مشکلات اسکلتی: بهترین جراح فک و صورت در ایران می تواند مشکلات اسکلتی را نیز برطرف کند. معمولا این دسته از مشکلات اسکلتی موجب ایجاد اختلال در مفاصل گیجگاهی زیرواره ای می شود. جراح فک و صورت با انجام جراحی می تواند این مشکل را برای افراد بر طرف کند.

ویژگی های بهترین جراح فک و صورت:

💎 تجربه پزشک متخصص در زمینه تخصص خود باید سابقه و تجربه خوبی داشته باشند.
✅موقعیت مکانی مطب و یا کلینیک بهترین جراح فک و صورت باید در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته باشد، تا افراد بتوانند به راحتی به مطب ایشان مراجعه کنند.
⭐جواز طبابت بهترین جراح فک و صورت باید دارای جواز طبابت باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.
❤️ رفتار محترمانه پزشک متخصص باید اخلاق و رفتار محترمانه ای با مراجعه کنندگان داشته باشند.

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در ایران را بشناسید!

دکتر حسن مومنی

دکتر حسن مومنی

دکتر مومنی متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان در سال 1380 دوره عمومی دندانپزشکی خود را به پایان رسانده اند. سپس در آزمون تخصصی شرکت کرده و وارد گرایش جراحی دهان، فک و صورت شده اند. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی دهان، فک و صورت می باشند. همچنین دارنده فلوشیپ ایمپلنت های دندانی از سوئیس نیز می باشند. دکتر حسن مومنی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی تروماهای فک
 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی بازسازی فک

آدرس: اصفهان، جلفا، خیابان توحید، مطب دکتر حسن مومنی

شماره تماس: 03136291886

دکتر فرخ فرهادی

دکتر فرخ فرهادی

دکتر فرهادی متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر فرهادی دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ايشان 89219 است. دکتر فرهادی بسیار خوش برخورد می باشند. همچنین از تکنیک ها و ابزارهای نوین و مدرن در کار خود استفاده می کنند. دکتر فرخ فرهادی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی تروماهای فک
 • جراحی بازسازی فک
 • جراحی پلک

آدرس: تبریز، خیابان 17 شهریور، برج آذربایجان، طبقه 12

شماره تماس: 04135533847

دکتر آرش گلستانه

دکتر آرش گلستانه

دکتر گلستانه ایمپلنتولوژیست و همچنین متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 71444 است. دکتر گلستانه عضو هیات علمی دانشگاه نیز می باشند. ایشان در کار خود بسیار ماهر و حرفه ای می باشند. همچنین به جزئیات کار توجه زیادی دارند. دکتر گلستانه از ابزارها و تکنیک های به روز و نوین در کار خود استفاده می کنند. دکتر آرش گلستانه جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی ضایعات پاتولوژیک
 • ایمپلنت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، بعد از برق منطقه، نبش کوچه 22، ساختمان اخرا، واحد 403

شماره تماس: 09130206547

دکتر هادی مشکل گشا

دکتر هادی مشکل گشا

دکتر مشکل گشا متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 112080 است. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر مشکل گشا بورد تخصصی جراحی دهان، فک و صورت را دارا می باشند. دکتر هادی مشکل گشا جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی فک
 • جراحی تروماهای فک
 • تزریق ژل صورت
 • جراحی دهان

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، بین چهارراه پلیس و خیابان مهرداد، رو به روی پارکینگ توحید، ساختمان میلاد 2، طبقه 2

شماره‌ تماس: 09135544955

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر رزم آرا متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشند. دکتر رزم آرا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحصیل کرده اند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 124160 است. دکتر رزم آرا دارای عضویت در انجمن جراحان فک و صورت نیز می باشند. دکتر فرنوش رزم آرا جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی بینی
 • جراحی زیبایی پلک
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی ناهنجاری فک

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان جنوبی، برج الماس، طبقه 5، واحد 51

شماره‌ تماس: 02126353640

دکتر محمد قصاب زاده نائینی

دکتر محمد قصاب زاده نائینی

دکتر قصاب زاده متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 59758 است. دکتر قصاب زاده دارای بیش از 27 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان دارای دانش و مهارت بالایی در کار خود می باشند. دکتر محمد قصاب زاده نائینی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی بازسازی فک
 • جراحی تروماهای فک
 • جراحی پلک
 • جراحی دندان نهفته

آدرس: اهواز، کیانپارس، آسمانه، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 06133380468

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار

دکتر سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران می باشند. دکتر سزاوار در سال 1371 دوره عمومی دندانپزشکی خود را شروع کرده اند. ایشان دوره عمومی خود را در دانشگاه ازاد تهران گذرانده اند. دکتر سزاوار بورد تخصصی جراحی دهان، فک و صورت را نیز دارا می باشند. دکتر مهدی سزاوار جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی پلک
 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی بازسازی فک

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی شرقی، پلاک 7، پلاک 2

شماره تماس: 02188784967

دکتر سید هادی حسینی

دکتر سید هادی حسینی

دکتر حسینی متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شهید بهشتی تهران می باشند. دکتر حسینی بورد تخصصی جراحی دهان، فک و صورت و همچنین بورد تخصصی ناسیونال را نیز دارا می باشند. ایشان استادیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشند. دکتر سید هادی حسینی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی پلک
 • تزریق بوتاکس
 • جراحی بینی

آدرس: رشت، خیابان گلسار، نواب، بن بست مهر، ساختمان پزشکان مهر، طبقه 4

شماره تماس: 09364156079

دکتر وحید دهقان منشادی

دکتر وحید دهقان

دکتر دهقان متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 134517 است. دکتر دهقان بسیار خوش برخورد و همچنین مبانی آداب می باشند. ایشان دارای عضویت در انجمن جراحان فک و صورت ایران می باشند‌. دکتر وحید دهقان منشادی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی تروماهای فک
 • جراحی سینوس های فک

آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان قبادیان غربی، پلاک 8، درمانگاه دندانپزشکی دکتر دهقان

شماره تماس: 02179658000

دکتر سهند سمیعی راد

دکتر سهند سمیعی راد

دکتر سمیعی راد متخصص جراحی دهان، فک و صورت می‌باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر سمیعی راد عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 107734 است. دکتر سمیعی راد در کار خود بسیار حرفه ای و دقیق می باشند. دکتر سهند سمیعی راد جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی پلک
 • جراحی تروماهای فک
 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی بازسازی فک

آدرس: مشهد، ابتدای بلوار وکیل آباد، مقابل پارک ملت، دانشکده دندانپزشکی

شماره تماس: 05138829501

مزایای جراحی فک و صورت

هر عمل جراحی دارای مزایا و معایب مختص به خود می باشد. برخی از مزایا جراحی فک شامل موارد زیر می باشد:

 1. بهترین جراح فک و صورت در ایران انجام جراحی فک به موقعیت دندان ها بهبود می بخشد. این امر موجب قرارگیری بهتر دندان ها می شود. همچنین باعث هضم بهتر غدا و تکلم صحیح می شود. شما با انجام جراحی فک می توانید مشکلات بلع را نیز برطرف نمایید.
 2. هنگامی که فک در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته باشد، فشار زیادی بر دندان ها وارد می کند. این امر موجب به مرور زمان موجب سایش و همچنین پوسیدگی دندان ها می شود. شایان به ذکر است که با انجام جراحی فک می توانید از تخریب مفصل فک نیز جلوگیری کنید.
 3. معمولا هنگامی که فک ها در وضعیت نامطلوب قرار داشته باشند، توازن چهره را بر هم می زنند. این امر موجب ایجاد ظاهری ناپسند برای صورت می شود. بهترین جراح فک و صورت در ایران با انجام جراحی فک، این دسته از نواقص را برطرف می کند. هنگامی که این نواقص از بین بروند، توازن نیز به چهره بر می گردد و موجب ایجاد زیبایی می شود.
 4. امکان دارد مشکلات فکی موجب ایجاد دردهای مختلف در سر، فک و یا گردن شود. از دیگر مشکلاتی که وجود دارد، می توان به وقفه تنفسی اشاره کرد‌. در واقع شما با استفاده از جراحی فک می توانید این نوع ایرادات را برطرف کنید و این قبیل از دردها را از بین ببرید.

مزایای جراحی فک و صورت

مراقبت های بعد از جزاحی فک

هر عمل جراحی دارای مراقبت های مختص به خود می باشد. در واقع شما با رعایت این دسته مراقبت ها  می توانید از ایجاد مشکلات مختلف پس از جراحی جلوگیری کنید. همچنین سریع تر به نتیجه دلخواه برسید. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. بهترین جراح فک و صورت در ایران توصیه می کند تا 3 هفته بعد از جراحی فک از دخانیات، سیگار و همچنین الکل مصرف نکنید. استفاده از این قبیل محصولات موجب ایجاد اختلال در سیستم گردش خون می شود.
 2. سعی کنید بهداشت دهان خود را رعایت کنید. البته در روز ابتدایی انجام جراحی، به هیچ عنوان دهان خود را نشویید. سعی کنید در روزهای بعدی از محلول آب نمک استفاده کنید و آن را قرقره کنید.
 3. بهترین جراح فک و صورت در ایران پس از اتمام کار، بر روی ناحیه جراحی شده گاز استریل قرار می دهد. بهتر است در هر 30 دقیقه آن را تعویض کنید. همچنین به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت به نزد جراح خود به صورت مرتب مراجعه کنید و با او در ارتباط باشید.
 4. سعی کنید از نوشیدنی های سرد و خنک استفاده کنید. همچنین غذاهایی که در این دوران مصرف می کنید باید نرم باشد. دلیل این امر، عدم ایجاد فشار زیاد بر روی فک می باشد.

کلام آخر

برخی از افراد دارای نواقصی در فک خود می باشند. معمولا این دسته از نواقص باعث ایجاد دردهای مختلف در فک و یا مفصل گیجگاهی می شود. شایان به ذکر است که وجود مشکلات فکی موجب عدم ایجاد توازن در صورت می شود. این امر موجب ایجاد ظاهری ناپسند برای چهره می شود. شما می توانید با استفاده از جراحی فک این دسته از مشکلات را برطرف کنید و زیبایی را به چهره خود هدیه دهید.

ما در این مقاله 10 تا از بهترین جراح فک و صورت در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا