ارتوپدی

بهترین متخصص زانو در ایران【سال1402】✅+ لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین متخصص زانو در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. زانو جزو یکی از اصلی ترین قسمت های پا محسوب می شود. بیش تر افراد امکان دارد دچار زانو درد شوند. این درد موجب می شود تا نتوانید به راحتی راه بروید و کارهای روزمره را انجام دهید. متخصص زانو می تواند با بررسی مشکل موجود در زانو، درمان شما را شروع کند. همچنین در مواقع ضرورت از جراحی استفاده کند. باید توجه داشته باشید در هنگام زانو درد و یا صدمه دیدن آن، سریعا به متخصص زانو مراجعه کنید. برای آشنایی بیش تر با متخصص زانو و انواع جراحی های زانو، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

متخصص زانو کیست؟

در واقع متخصص زانو پس از پایان دوره عمومی پزشکی خود، در آزمون تخصصی شرکت می کند. سپس وارد رشته ارتوپد شده و بعد از گذراندن آن، گرایش جراحی زانو را دنبال می کند. ارتوپد نیز جزو یکی از مهم ترین گرایش های رشته پزشکی محسوب می شود. بهترین متخصص زانو در ایران در این حیطه به شناسایی و درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی بدن می پردازد. این دسته از بیماری ها موجب ایجاد اختلال در ساختار مفصل ها، رباط ها، استخوان ها، ماهیچه ها و عصب ها می شود. همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، متخصص زانو در مواقع لازم و ضروری می تواند اقدام  به جراحی نیز بکند.

جالب است بدانید که بهترین متخصص زانو در ایران می‌تواند در مواقع لازم به صورت تیمی و گروهی همراه با دیگر متخصصان، درمان را شروع کنند. متخصصان زانو به افرادی که دارای زانو درد می باشند، داروهای مختلفی تجویز می کنند. این دسته از داروها موجب تسکین و همچنین کاهش درد می شود. البته در بعضی مواقع صدمه هایی جدی به زانو وارد می شود. برای مثال امکان دارد در هنگام ورزش کردن، زانو صدمه ببیند. در این شرایط متخصص زانو اقدام به جراحی می کند.

بهترین متخصص زانو در ایران

ویژگی بهترین متخصص زانو در ایران

بهترین متخصص زانو دارای ویژگی هایی می باشد که او را از سایر متخصصان متمایز می سازد. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

تجربه کاری بالا: بهترین متخصص زانو در ایران باید دارای تجربه بالایی در حیطه کاری خود باشد. در واقع این دسته از جراحی ها کاملا به داشتن تجربه نیازمند می باشند. هنگامی که متخصص زانو دارای تجربه کافی باشد، می تواند به راحتی آسیب ها و صدمات را شناسایی کند. سپس موثرترین و صحیح ترین درمان را شروع کند. همچنین می تواند با استفاده از تجربیات خود، بیماران را راهنمایی کند.

مهارت بالا: متخصص زانو باید دارای مهارت و تبحر باشد. این امر موجب می شود تا بتواند به راحتی جراحی ها را انجام دهد. همچنین با استفاده از موثرترین روش ها، جراحی را انجام دهد. در صورتی که متخصص دارای مهارت باشد، می تواند احتمال ایجاد آسیب های دیگر پس از عمل را تا حد امکان کاهش دهد و آن ها را از بین ببرد.

تحصیلات عالی: بهترین متخصص زانو در ایران باید دارای تحصیلات آکادمیک و بالا باشد. سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که در این حیطه دارای تخصص و تبحر باشد. این دسته از پزشکان باید دارای مدرک های معتبر و یا بورد تخصصی باشند. همچنین بهتر از قبل از مراجعه به پزشک، رزومه او را چک کنید و اطمینان کسب کنید.

تجهیزات و فناوری مدرن: امروزه پیشرفت علم موجب به وجود آمدن تجهیزات و ابزارهایی شده است. این دسته از تجهیزات می تواند موجب سرعت بخشیدن به روند کار شوند.

ویژگی های بهترین متخصص زانو:

✅مدرک تحصیلی معتبر بهترین پزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤️موقعیت مکانی مناسب مطب پزشک متخصص باید در موقعیت مکانی مناسبی قرار داشته باشد که افراد به راحتی بتوانند به مطب ایشان مراجعه کنند.
💎استفاده از بروزترین دستگاه ها بهترین پزشک متخصص باید برای انجام خدمات از بهترین و بروزترین دستگاه ها استفاده کند.
⭐جواز طبابت بهترین پزشک متخصص باید جواز طبابت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.

10 تا از بهترین متخصص زانو در ایران را بشناسید!

دکتر غلامرضا شاه حسینی

دکتر غلامرضا شاه حسینی

دکتر شاه حسینی متخصص جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای پزشکی نیز می باشند. دکتر شاه حسینی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 17845 است. همچنین دکتر شاه حسینی دارای بیش از  45 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان فلوشیپ جراحی زانو و طب ورزشی را دارا هستند. دکتر شاه حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده اند. دکتر غلامرضا شاه حسینی جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی زانو
 • جراحی لگن
 • جراحی دیسک کمر
 • درمان آرتروز

آدرس: تهران، میدان 7 تیر، نرسیده به پل کریمخان، خیابان سنایی، 100 متر بالاتر از میدان سنایی، جنب بانک رفاه، پلاک 110، ساختمان پزشکان حکیم سنایی

شماره تماس: 02188315242

دکتر فرزاد پناهی

دکتر فرزاد پناهی

دکتر پناهی متخصص جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان دارنده بورد تخصصی ارتوپدی می باشند. دکتر پناهی فلوشیپ تخصصی زانو را از اتریش دارا می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 74642 است. دکتر پناهی بسیار خوش برخورد می باشند. همچنین در حیطه تخصصی خود بسیار حاذق هستند. دکتر فرزاد پناهی جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • جراحی آرتروز زانو
 • درمان کتف درد عصبی
 • درمان کیست زانو

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، ساختمان آژند، بلوک B، طبقه 1

شماره تماس: 03132240920

دکتر مجید عسکری

دکتر مجید عسکری

دکتر عسکری متخصص ارتوپد می باشند. ایشان بورد تخصصی ارتوپدی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کرده اند. دکتر عسکری عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 104611 است. دکتر عسکری دارنده فلوشیپ آرتروسکوپی و همچنین جراحی زانو از هامبورگ آلمان می باشند. ایشان مهارت و تجربه بالایی در حیطه تخصصی خود دارند. دکتر مجید عسکری جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • جراحی بازسازی رباط
 • درمان کیست زانو
 • درمان آرتروز

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، انتهای خیابان ایثار، قبل از خروجی یادگار، پلاک 2، طبقه 1، واحد 1

شماره‌ تماس: 02144244121

دکتر مهدی مویدفر

دکتر مهدی مویدفر

دکتر مویدفر متخصص جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان دارنده فلوشیپ جراحی زانو نیز هستند. دکتر مویدفر عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 90745 است. دکتر مویدفر دارای بیش از 22 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. همچنین دکتر مویدفر در کار خود بسیار دقیق و حرفه ای می باشند. دکتر مهدی مویدفر جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی استئوتومی زانو
 • جراحی آرتروز زانو
 • جراحی درمان انحراف زانو
 • درمان پارگی تاندون زانو

آدرس: اصفهان، چهارراه پلیس، خیابان توحید میانی، کوچه بهار 13، ساختمان آریانا، طبقه 2

شماره تماس: 03131315870

دکتر کیوان احدی

دکتر کیوان احدی

دکتر احدی متخصص جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند. دکتر احدی دارنده بورد تخصصی جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان فلوشیپ جراحی زانو از دانشگاه ناتینگهام انگلستان را نیز دارا می باشند. دکتر احدی در سال های قبل، استادیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی زنجان بوده اند. دکتر کیوان احدی جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • درمان کتف درد عصبی
 • درمان ساییدگی زانو
 • جراحی استئوتومی زانو

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، جنب بیمارستان بقیه الله، پلاک 228، واحد 1

شماره تماس: 02188065701

دکتر مجید حیرانی

دکتر مجید حیرانی

دکتر حیرانی متخصص جراحی استخوان و مفاصل می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 92122 است. دکتر حیرانی فلوشیپ تومورهای استخوانی و عضلاتی را دارا می باشند. ایشان دانش، مهارت و همچنین تجربه بالایی را در حیطه تخصصی خود دارند. دکتر حیرانی بسیار خوش برخورد و مبانی آداب می باشند. دکتر مجید حیرانی جزو یکی از بهترین متخصص جراحی زانو در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی شکستگی استخوان
 • جراحی تعویض مفصل
 • درمان پارگی عضله ساق پا
 • جراحی استئوتومی زانو

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، چهارراه پلیس، بن بست 12، ساختمان یاس، طبقه 2، واحد 202

شماره تماس: 03136282986

دکتر حمیده دهقانی

دکتر حمیده دهقانی

دکتر دهقانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند. ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده اند. سپس در آزمون تخصصی شرکت کرده و وارد این گرایش شده اند. دکتر دهقانی دوره تخصصی پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ارتش گذرانده اند. همچنین ایشان دارنده مدرک فوق تخصصی درمان های دستی ستون فقرات نیز می باشند. دکتر حمیده دهقانی جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات:

 • تزریقات مفصلی
 • درمان مشکلات ستون فقرات
 • درمان زانو درد
 • نوار عصب عضلات

آدرس: خوزستان، اندیمشک، خیابان سینا (شریعتی)، نبش خیابان گندمی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه 3

شماره تماس: 09395806902

دکتر بهداد اسکندری

دکتر بهداد اسکندری

دکتر اسکندری جراح و متخصص ارتوپدی می باشند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحصیل کرده اند. همچنین دارنده بورد تخصصی جراحی ارتوپدی نیز هستند. دکتر اسکندری دارای دکترای حرفه ای پزشکی نیز می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 117736 است. دکتر اسکندری فلوشیپ بازسازی اندام از دانشگاه استامبول و فلوشیپ جراحی زانو و شانه را از فرانسه دارا می باشند. دکتر بهداد اسکندری جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی شکستگی اندام
 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • جراحی تعویض مفصل لگن
 • درمان درد سیاتیک

آدرس: شیراز، خیابان معدل، تقاطع فلسطین، جنب رادیولوژی تابا، ساختمان نهال

شماره تماس: 07132360278

دکتر امیر مویدنیا

دکتر امیر مویدنیا

دکتر مویدنیا متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند. ایشان در سال 1381 وارد رشته پزشکی شده اند. دکتر مویدنیا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحصیل کرده اند. ایشان بورد تخصصی طب فیزیکی را نیز دارا می باشند. دکتر مویدنیا دارنده فلوشیپ فوق تخصصی درد می باشند. ایشان عضو انجمن جهانی طب فیزیکی و همچنین انجمن بین المللی درد هستند. دکتر امیر مویدنیا جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی زانو
 • جراحی بسته کمر
 • تزریق prp
 • مگنت تراپی

آدرس: اصفهان، شهرک سلامت، اتوبان آقا بابایی، فاز دو، طبقه 1

شماره تماس: 03135548094

دکتر محمدطاهر قادری

دکتر محمدطاهر قادری

دکتر قادری متولد سال 1358 می باشند. ایشان متخصص ارتوپدی می باشند. دکتر قادری دارنده فلوشیپ فوق تخصصی آرتروپلاستی و همچنین جراحی زانو از دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند. ایشان دوره تخصصی پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گذرانده اند. دکتر قادری دارنده فلوشیپ جراحی ورزشی زانو نیز می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 103284 است. دکتر محمدطاهر قادری جزو یکی از بهترین متخصص زانو در ایران می باشند.

خدمات: 

 • آرتروپلاستی زانو
 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • آرتروپلاستی لگن
 • درمان انحراف زانو

آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، مقابل مسجد الرسول، مرکز فوق تخصصی جراحی زانو و لگن ژیوان

شماره تماس: 07136300800

انواع جراحی زانو

جراحی زانو دارای انواع مختلفی می باشد. در طی این نوع جراحی ها، آسیب های وارد شده به زانو را کاهش می دهند و یا آن را از بین می برند. برخی از مهم ترین جراحی هایی که توسط بهترین متخصص زانو در ایزان انجام می شود، شامل موارد زیر می باشد:

جراحی تعویض زانو: این نوع جراحی جزو یکی از مهم ترین جراحی های زانو محسوب می شود. در طی این جراحی، مفصل زانو را بر می دارند. سپس به جای آن، از ایمپلنت استفاده می کنند. معمولا این جراحی برای افرادی که دارای صدمه و آسیب شدید در زانو هستند و یا افرادی که دارای آرتروز هستند، استفاده می شود. با انجام این جراحی عملکرد زانو بهتر می شود و شما به راحتی می توانید راه بروید.

جراحی استئوتومی زانو: بهترین متخصص زانو در ایران از این نوع جراحی برای تنظیم دوباره مفصل زانو استفاده می کند. این جراحی موجب کم شدن فشار بر روی قسمت صدمه دیده می شود. در فرایند انجام این جراحی قسمت های آسیب دیده زانو را بر می دارند. و سپس از بافت و یا روکش استفاده می کنند.

جراحی آرتروسکوپی: برای انجام این جراحی، کم ترین برش را می دهند. معمولا با استفاده از جراحی آرتروسکوپی، بسیاری از بیماری های زانو را تشخیص می دهند و سپس آن ها را درمان می کنند.جالب است بدانید که برای انجام این جراحی از وسیله ها و ابزارهای کوچک و ظریف استفاده می کنند. یکی از وسیله هایی که از آن استفاده می کنند، دوربینی کوچک می باشد.

جراحی بازسازی رباط: در بعضی مواقع امکان دارد رباط دچار پارگی شود. در این زمان بهترین متخصص زانو در ایران از این نوع جراحی استفاده می کند. جالب است بدانید که معمولا ورزشکاران و یا افرادی که دارای فعالیت بدنی شدید هستند، دچار پارگی رباط می شوند.

انواع جراحی زانو

عوارض جراحی زانو

جراحی زانو نیز مانند دیگر جراحی ها دارای عوارضی می باشد. برخی از این عوارض ها شامل موارد زیر می باشد:

لخته شدن خون:در بعضی از مواقع امکان دارد بعد از عمل جراحی، خون لخته شود. در صورتی که این لخته به جریان خون نفوذ پیدا کند، موجب آمبولی ریوی می شود. این امر موجب ایجاد خطرات جبران ناپذیر می شود. بهترین متخصص زانو در ایران برای جلوگیری از این عارضه، برای شما داروهای رقیق کننده خون را تجویز می کند. برخی از این داروها شامل وارفاین، آسپرین و یا هپارین می باشد.

عفونت زانو: یکی دیگر از عوارض جراحی زانو، ایجاد عفونت می باشد. این دسته از عفونت ها به دلیل ورود باکتری ها به مفصل زانو به وجود می آید. معمولا متخصصان به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت، آنتی بیوتیک هایی را تجویز می کنند. بهتر است از این آنتی بیوتیک ها در ساعت های مشخص مصرف کنید.

خون ریزی: در بعضی مواقع امکان دارد که پس از جراحی زانو دچار خون ریزی و یا زخم شوید. البته توجه داشته باشید اگر مقدار خون ریزی کم باشد، کاملا طبیعی است. در صورتی که خون ریزی بیش از حد ممکن شد، حتما به بهترین متخصص زانو در ایران مراجعه کنید. توجه داشته باشید در زمانی که پوست شما به خوبی جوش نخورد و بهبود پیدا نکند، نیازمند گرافت پوست می شوید.

خشکی زانو: معمولا بعد از عمل جراحی زانو دچار خشکی زانو می شوید. این امر موجب می شود تا نتوانید به راحتی حرکت کنید. برای حل مشکل می توانید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. شما با استفاده از جلسات فیزیوتراپی می توانید با مرور زمان این مشکل را حل کنید و به راحتی راه بروید.

کلام آخر

زانو مهم ترین مفصل پا می باشد. در بعضی مواقع امکان دارد مفصل زانو دچار مشکل شود. در این مواقع باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. متخصص زانو برای در ابتدا نوع مشکل شما را تشخیص می دهد. سپس داروهای مختلف را تجویز می کند. همچنین در مواقع نیاز از جراحی زانو استفاده می کند.

ما در این مقاله 10 تا از بهترین متخصص زانو در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا