روانشناسی

بهترین روانشناس در ایران【سال1402】⭐+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین روانشناس در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. ذهن انسان ها دارای ساختاری درهم می باشد. این امر موجب می شود تا در مواجه با برخی مشکلات، دچار مشکلات احساسی و یا روحی شود. جالب بدانید که این دسته از مشکلات باعث ایجاد اختلالات جسمی نیز می شوند. خدمات روانشناسی شامل طیف گسترده ای می باشند. همچنین شما در هر زمینه ای می توانید از روانشناسان کمک بگیرید. بسیاری از افراد به درستی با وظایف روانشناسان آشنا نمی باشند. برای آشنایی بیش تر با انواع روانشناس ها و تخصص های آن ها، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناس کیست؟

در واقع روانشناس شخصی است که با استفاده از تفسیر شیوه ارتباط افراد، فرآیندهای ذهنی و رفتار افراد، ذهن و روان انسان را مورد مطالعه قرار می دهد. رشته روانشناسی دارای گرایش ها و تخصص های متفاوتی می باشد. بعضی از روانشناس ها به صورت گروهی و تیمی کار می کنند و برخی دیگر به صورت شخصی و مستقل کار خود را ادامه می دهند. بهترین روانشناس در ایران عواطف، احساسات، هیجانات، رفتارها و فکرهای اشخاص را مورد بررسی قرار می دهد. در واقع با استفاده از متدها و تکنیک های مختلف، افراد را ارزیابی می کنند.

جالب است بدانید که بهترین روانشناس در ایران با استفاده از گردآوری داده ها، روان درمانی را شروع می کند. شایان به ذکر است که برای انجام این کار باید از تست های مختلف عملکردی و شخصیتی استفاده کرد. روانشناسان با توجه به الگوی رفتاری و شخصیتی افراد، اطلاعات کاملی از افراد به دست می آورند و به بهبود روابط آن ها می پردازند. بیش تر روانشناس در حوزه روانشناسی بالینی تعلیم می بینند. جالب است بدانید که حوزه روانشناسی بالینی شامل چند گرایش مختلف می باشد. این گرایش ها شامل روان پزشکی عصبی، آموزشی و پزشکی قانونی است.

روانشناسی چه تاثیری دارد؟

انواع روانشناسی

همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، تخصص روانشناسی شامل گرایش ها و حوزه های متفاوتی می باشد. بهترین روانشناس در ایران با ارائه انواع مختلف روانشناسی می تواند در زمینه های متفاوت به شما کمک شایانی کند. برخی از انواع روانشناسی شامل موارد زیر می شود:

روانشناسی رشد: از مهم ترین انواع روانشناسی، می توان به روانشناسی رشد اشاره کرد. در این متد، روانشناس تحول های بدن از هنگام جنینی تا زمان مرگ را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهد. این نوع بررسی ها شامل رفتارهای اجتماعی، کنش های شخصیتی و همچنین تغییرات روانی افراد می شود. در واقع روانشناسان با بررسی این دسته از تغییرات، کمک شایانی به برطرف شدن مشکلات و اختلالات اشخاص می کنند.

روانشناسی مثبت گرا: بهترین روانشناس در ایران، در این حوزه روانشناسی به ایجاد خوش بینی، شجاعت و سعادت در افراد می پردازد. زندگی کردن در جهان امروز، موجب ایجاد نگرانی، مسائل فکری مختلف و همچنین استرس و اضطراب شده است. روانشناس در این حوزه کمک می کند تا تنش های زندگی قابل هضم شوند و به راحتی بتوانید با آن ها کنار بیایید. جالب است بدانید که استفاده این نوع روانشناسی، برای بانوان باردار لازم و ضروری می باشد و از اهمیت بالایی برخورد است.

روانشناسی کودک: از یکی از گرایش های تخصصی و مهم علم روانشناسی، می توان به روانشناسی کودک اشاره کرد. کودکان دارای احساس ها، رفتارها، نیازها و همچنین شخصیت متفاوتی می باشند. روانشناسان در این حیطه به والدین کودکان کمک می کنند. این کمک موجب می شود تا والدین بتوانند درک درستی از مهارت ها و استعدادهای کودک خود به دست آورند. همچنین در همین راستا آن ها را پرورش بدهند.

روانشناسی اجتماعی: در دنیای امروز، انسان ها تعامل و ارتباط بسیار زیادی با یک دیگر دارند. بهترین کلینیک روانشناسی در تهران، در این حیطه تلاش می کند تا به روابط افراد با یک دیگر بهبود ببخشد‌. همچنین افراد بتوانند به راحتی با جامعه کنار بیایند و در آن حضور موثر و موجه داشته باشند. در این زمینه روانشناس به اصلاح طرز تفکر، رفتارها و احساس های مختلف افراد می پردازد.

روش های انتخاب بهترین دکتر روانشناس در ایران:

✅ جلسه مشاوره افراد می توانند به مطب پزشک متخصص برای برگزاری جلسه مشاوره مراجعه کنند.
⭐مجوز فعالیت دقت داشته باشید که پزشک متخصص مجوز فعالیت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.
💎مراجعه به مطب افراد می توانند به مطب پزشک متخصص مراجعه کنند و نظرات مراجعه کنندگان قبلی را درباره پزشک متخصص از آنها بپرسند.
❤️فضای مجازی مراجعه کنندگان می توانند در فضای مجازی درباره پزشک متخصص تحقیق کنند.

10 تا از بهترین روانشناس در ایران را بشناسید!

دکتر فرزانه محمدی

دکتر فرزانه محمدی

دکتر محمدی دارنده دکترای تخصصی روانشناسی از دانشگاه خوارزمی تهران می باشند. ایشان دارای 16 سال سابقه کاری و همچنین تدریس در دانشگاه های مختلف می باشند. دکتر محمدی پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و همچنین مشاوره ایران را دارا می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه می باشند. ایشان تز دکترای خود را در زمینه افزایش خلاقیت کودکان در زمینه P4C و TRIZ ارائه داده اند. دکتر فرزانه محمدی جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره فردی
 • مشاوره کودک و نوجوان

آدرس: تهران،رو به روی مترو صادقیه، خیابان ولیعصر، خیابان 7، پلاک 4، واحد 9

شماره تماس: 02144974563

دکتر الهام نیازبخش

دکتر الهام نیازبخش

دکتر نیازبخش متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان روان درمانگر و همچنین روانپزشک می باشند. دکتر نیازبخش متولد سال 1360 در یزد می باشند. ایشان دکترای عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دریافت کرده اند. دکتر نیازبخش دارنده بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 114651 است. دکتر الهام نیازبخش جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان اختلال های خواب
 • درمان اختلال های جنسی
 • درمان افسردگی

آدرس: یزد، کاشانی، رو به روی بیمارستان مرتاض، مجتمع پزشکان آبادیس، طبقه 3، واحد 305

شماره تماس: 03538279035

دکتر سپیده دهقانی مطلق

دکتر سپیده دهقانی مطلق

دکتر مطلق دارنده کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده و همچنين کارشناسی روانشناسی سازمانی و صنعتی می باشند. ایشان یکی از مشاورین برتر از مرکز کاوش در حیطه کمک به آسیب دیدگان زلزله در کرمانشاه می باشند. دکتر مطلق دارای گواهی دوره تصمیم گیری در شرایط بحرانی و پر استرس از آکادمی PMI آمریکا هستند. همچنین گواهی زبان بدن را نیز از آکادمی NASBA از آمریکا می باشند. دکتر سپیده دهقانی مطلق جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • مشاوره طلاق

آدرس: اصفهان، خیابان نظر غربی، کوچه 22 (یعقوب خان)، نبش بن بست نور، مرکز مشاوره جانان

شماره تماس: 09911182380

دکتر نسا جاوید جهرمی

دکتر نسا جاوید جهرمی

دکتر جهرمی کارشناس ارشد روانشناسی عمومی می باشند. ایشان پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی را دار می باشند. شماره نظام روانشناسی ایشان 1613160 است. دکتر جهرمی دارنده گواهی نامه بین المللی غنی سازی روابط، مهارت افزایی بالینی، کارورزی و سوپرویژنی واقعیت درمانی می باشند. ایشان در کارگاه ها و دوره های مختلف زوج درمانگری، مشاوره کودک و نوجوان و همچنین مدیریت زبان بدن شرکت کرده اند. دکتر نسا جاوید جهرمی جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان کنترل خشم و مدیریت هیجان
 • درمان وسواس و فوبیا
 • درمان اختلالات استرس بعد از سانحه
 • واقعیت درمانی نوجوان

آدرس: شیراز، چهارراه چنچه، کوچه 10 نارون، انتهای کوچه، مرکز مشاوره شروع زندگی

شماره تماس: 07132291556

دکتر شهاب افراز

دکتر شهاب افراز

دکتر افراز کارشناس روانشناسی بالینی و همچنین کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی هستند. ایشان دارنده پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و همچنین مشاوره ایران می باشند. کد نظام روانشناسی ایشان 6668 است. دکتر افراز استاد دانشگاه علوم پزشکی البرز می باشند. ایشان در دانشگاه تهران تحصیل کرده اند. دکتر افراز عضو انجمن علمی روانشناسی تربیتی ایران هستند. دکتر شهاب افراز جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره تفکر و مهارت های تحصیلی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره مهارت های هیجانی
 • مشاوره کودک و نوجوان

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا، انتهای زیرگذر، ساختمان حکیم، طبقه 3، کلینیک رهنمون

شماره تماس: 02632219106

دکتر مهدی مدنی فرد

دکتر مهدی مدنی فرد

دکتر مدنی فرد کارشناس ارشد روانشناسی شناختی از دانشگاه فردوسی مشهد می باشند. ایشان روانشناس کمیسیون پزشکی ذهن و روان بهزیستی مشهد و همچنین روانشناس پلی کلینیک مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد می باشند. دکتر مدنی فرد دارنده مجوز رسمی تخصصی درمان روان شناختی از سازمان بهزیستی کشور می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه مشهد می باشند. دکتر مدنی فرد مقالات علمی و پژوهشی زیادی را ارائه داده اند. دکتر مهدی مدنی فرد جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • مشاوره انگیزشی
 • درمان تخصصی اعتماد به نفس

آدرس: مشهد، خیابان ابن سینا، رو به روی پاستور، پشت فضای سبز، ساختمان 121، طبقه 2، مرکز مشاوره و روانشناسی اندیشه و رفتار

شماره تماس: 05138410132

دکتر محمد مظلومی راد

دکتر محمد مظلومی راد

دکتر مظلومی راد کارشناس روانشناسی بالینی می باشند. ایشان دارنده پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و همچنین مشاوره ایران می باشند. دکتر مظلومی راد عضو انجمن بین المللی طرحواره درمانی CASMH و همچنين عضو انجمن روانشناسی ایران می باشند. ایشان در گذشته دبیر پژوهشی سازمان بهزیستی رشت و روانشناس بالینی در اداره دادگستری رشت بوده اند. دکتر مظلومی راد موسس مرکز مشاوره گیلار می باشند. دکتر محمد مظلومی راد جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی
 • درمان اختلالات شخصیتی
 • مشاوره نوجوانان
 • مشاور خانواده

آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، چهارراه میکاییل، جنب ساختمان آزمایشگاه رازی، خیابان اصلی، ساختمان میلاد، طبقه 4، مرکز مشاوره گیلان

شماره تماس: 01332329757

دکتر سید حبیب الله هاشمی

دکتر سید حبیب الله هاشمی

دکتر هاشمی دارنده کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و همچنین  دکترای روانشناسی سلامت می باشند. ایشان پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی را دارا می باشند. شماره نظام روانشناسی ایشان 7413 است. دکتر هاشمی عضو انجمن روانشناسی بالینی ایران، روانشناسی سلامت ایران و همچنین انستیتوی روانکاوی ایران می باشند. دکتر سید حبیب الله هاشمی جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره فردی
 • مشاوره نوجوان

آدرس: تهران، اسلامشهر، خیابان زرافشان، بین کوچه 5 و 7، مرکز مشاوره زرافشان

شماره تماس: 02156378255

دکتر آرزو محمدی

دکتر آرزو محمدی

دکتر محمدی کارشناس ارشد روانشناسی خانواده درمانی می باشند. ایشان در کارگاه های مختلف تربیت خانواده درمانگر سیستمی، مشاوره کودک و نوجوان، بحران طلاق و درمان آن و زوج درمانی سیستمی و رفتاری می باشند. دکتر محمدی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند. شماره نظام روانشناسی ایشان 37927 است. دکتر آرزو محمدی جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره نوجوان
 • مشاوره طلاق و خیانت
 • مشاوره کودک
 • مشاوره خانواده

آدرس: اصفهان، شاهین شهر، خیابان فردوسی، فرعی 3 شرقی، پارکینگ طبقاتی، طبقه زیرین، مرکز مشاوره عقیق

شماره تماس: 03145249016

دکتر لیلا نوروزی ورزقانی

دکتر لیلا نوروزی ورزقانی

دکتر نوروزی کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت می باشند. ایشان دارنده پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند. کد نظام روانشناسی ایشان 6489 است. دکتر نوروزی دارنده مدرک CBT و همچنین مهارت زندگی از دانشگاه تهران می باشند. ایشان عضو انجمن روانشناسی ایران و همچنین انجمن مطالعات روان درمانی می باشند. دکتر لیلا نوروزی ورزقانی جزو یکی از بهترین روانشناس در ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره ازدواج
 • درمان مدیریت خشم و استرس
 • روان درمانی

آدرس: کرج، گوهردشت، خیابان رستاخیز، بین 6 و 7 غربی، پلاک 139، واحد 2

شماره تماس: 02634425105

اهداف علم روانشناسی

از اهداف مهم علم روانشناسی که بهترین روانشناس در ایران آن را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهد، می توان به شیوه واکنش و تفکر افراد اشاره کرد. در واقع روانشناسان به دنبال چگونگی و علت اعمال افراد می گردند. همچنین پس از پیدا کردن علت و چرایی نحوه اعمال افراد، راه حل مناسب برای رو به رویی با اتفاقات زندگی پیدا می کنند. به بیانی دیگر، روانشناسان از رفتار و کنشی که ما در موقعیتی از خود بروز می دهیم، اطلاعات کسب می کنند. سپس از این اطلاعات رفتار آینده ما را پیش بینی می کنند.

از دیگر اهدافی که روانشناسان دنبال می کنند، می توان به کوشش برای تغییر برخی از عادات و رفتارهای افراد اشاره کرد. بهترین روانشناس در ایران رفتار و کنش های افراد را تحت نظر قرار می دهد و آن ها را کنترل می کند. سپس سعی می کند برخی از رفتارها را که موجب آسیب زدن به خود، دیگران و یا جامعه می شود را تغییر دهد و یا اصلاح کند. افراد با ترک این عادت ها و رفتارها، می توانند زندگی راحت تری داشته باشند و کم تر دچار استرس، اضطراب و یا رفتارهای هنجار شکن شوید.

اهداف علم روانشناسی

وظایف روانشناس

در حالت کلی روانشناسان دارای 3 وظیفه مهم می باشند. این وظایف شامل راهنمایی، مشاوره و روان درمانی می باشد. شرح این وظایف شامل موارد زیر می باشد:

راهنمایی: بهترین روانشناس در ایران باید بتواند افراد را در زمینه های مختلف راهنمایی کند و راه درست را به آن ها نشان دهد. در واقع روانشناس می تواند در زمینه کودک، آموزش، شغلی و تحصیلی افراد را راهنمایی کند. این راهنمایی ها موجب می شود تا افراد از سردرگمی خارج شده و بتوانند عقلانی ترین و منطقی ترین تصمیم را بگیرند.

مشاوره: در واقع روانشناس با استفاده از مشاوره، می تواند با افراد تعامل داشته باشد. این تعامل موجب می شود تا روانشناس بتواند با خصوصیت های فردی و مهارت های افراد آشنا شود. سپس با توجه به نیازهای افراد، به آن ها مشاوره دهد. توجه داشته باشید که هر چه تعامل بیش تر و موثرتری با روانشناس خود داشته باشید، روانشناس بهتر به شما مشاوره می دهد و شما را راحت تر راهنمایی می کند.

روان درمانی: از اساسی ترین وظایف بهترین روانشناس در ایران، می توان به روان درمانی اشاره کرد. در ابتدا روانشناس بیماری ها و اختلال های شخصیتی و روانی افراد را مورد بررسی قرار می دهد. سپس با توجه به اطلاعاتی که به دست آورده است، روان درمانی را شروع می کند. جالب است بدانید که روان درمانی بیش تر در زمینه هایی مانند افسردگی و یا وسواس های افراطی مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

دنیای امروز، محیطی پر تنش و پر اضطراب را برای افراد به وجود آورده است. این امر موجب ایجاد اختلال و یا مشکلات روحی مختلف برای افراد می شود. همچنین برخی از انسان ها توانایی نحوه برخورد و همچنین حل مشکلات خود را ندارند. در این مواقع روانشناسان با توجه به موقعیت، احساسات و عواطف افراد، به آن ها کمک می کند تا بهتر با مشکلات خود مواجه شوند و آن ها را حل کنند.

ما در این مقاله بهترین روانشناس در ایران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت الو درمان در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا