عمومی

بهترین روش اصلاح طرح لبخند چیست؟【سال1402】✅

ما قصد داریم در این مقاله مطالبی در مورد بهترین روش اصلاح طرح لبخند چیست؟ را به شما عزیزان ارائه دهیم تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. لبخند یکی از آن چیزهایی است که همیشه خوب است و لبخندی که هماهنگی و تقارن اجزای صورت را به نمایش بگذارد دلپذیرتر است. وجود دندان های صاف، یک دست و براق برای هر فردی جذاب است که زیبایی منحصر به فردی را نیز به چهره می بخشد و شما عزیزان در صورت نیاز باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

لبخند با دندان های زیبا یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین چیزهایی است که امروزه بسیاری از افراد روی صورت آن را می خواهند. امروزه پیوند زیبایی و دندانپزشکی پیوندی غیر قابل انکار است و رابطه تنگاتنگی بین آن ها وجود دارد. اکثر افراد نه به دلیل دندان درد و سردرد بلکه برای داشتن دندان و در نهایت چهره ای زیبا و دلپذیر به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند تا در نهایت لبخند بهتری داشته باشند. به عنوان مثال در سال های اخیر لبخند زیبا را لبخند هالیوودی می نامیدند زیرا لبخند بازیگران و افراد مشهور بسیار جذاب بوده و به همین دلیل، مردم از اصطلاح لبخند هالیوودی برای توصیف لبخند بهتر و جذاب تر و دندان های مرتب و منظم استفاده می کنند.

تغییر طرح لبخند بر اساس مجموعه فعالیت هایی که دندانپزشک از طریق یک یا چند عمل دندانپزشکی بر اساس حالت چهره فرد انجام می دهد. فرآیند اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند لثه های ناهموار و بدشکل را اصلاح می کند و سایر مشکلات دندانی را برطرف خواهد کرد. تغییر طرح لبخند می تواند فاصله بین دندان ها، نسبت طول به عرض دندان ها، رنگ و شکل دندان ها را به گونه ای اصلاح کرده و تغییر دهد که صاف و متناسب به نظر برسند. اصلاح طرح لبخند یک رویکرد زیبایی شناختی نیست، اما در طی فرآیند اصلاح طرح لبخند، بافت دندان ها از نظر عملکردی بررسی می شود و گاهی اوقات اصلاح الگوی لبخند بسیار ساده است، اما گاهی اوقات نیاز به اقدامات دست و پا گیر تر و حتی بیهوشی دارد.

سیستم DSD یا طراحی لبخند دیجیتال، سیستمی منحصر به فرد است که در آن لبخند بیمار به صورت دیجیتالی و کامپیوتری طراحی می شود. قبل از هر عمل دندانی می توان نتیجه درمان را به فرد نشان داد و بیمار نیز می تواند در مورد طرح لبخند خود نظر دهد. این سیستم طراحی لبخند واقعی و طبیعی با استفاده از نسبت های مختلف و تنظیم پارامترهای طراحی صورت از جمله فاصله بین دو مردمک و فاصله گوشه لب و ارتفاع صورت طراحی شده است و به افراد کمک می کند تا لبخند زیباتری را تجربه کنند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

عوامل تاثیرگذار در اصلاح طرح لبخند

عوامل بسیاری در اصلاح طرح لبخند تاثیر گذار هستند از جمله:

 • رنگ دندان: رنگ دندان ممکن است تا موثرترین ویژگی برای دستیابی به دندان های زیبا و لبخندی جذاب باشد. دندان هایی که به دلیل سیگار کشیدن یا مصرف مداوم قهوه و چای زرد شده اند را نمی توان به راحتی سفید و جذاب کرد. در اصلاح طرح لبخند، رنگ دندان ها از طریق روش هایی مانند لمینت، سفید کردن و ایمپلنت تغییر کرده و پزشک متخصص با توجه به رنگ پوست، رنگ لثه و رنگ طبیعی دندان، رنگ مناسب را برای دندان های شما در نظر گرفته و اجرا خواهد کرد.
 • ترتیب دندان: در طراحی لبخند ترتیب دندان ها به شدت مهم است و دندان های کج، بد شکل یا با فاصله زیاد توسط ارتودنسی و لمینت باید اصلاح می شوند.
 • دندان های افتاده: افتادن دندان ها علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی می تواند باعث پوسیدگی سایر دندان ها شده و مشکلات بسیاری را به وجود آورد.
 • تقارن دندان: باید بدانید که در طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند تعریف مشخصی از لبخند زیبا وجود دارد. اصلاح طرح لبخند شامل عناصر دیگری مانند طول دندان ها، خط لبخند، فرم گونه ها و لب ها می شود و هر فعالیتی که در نهایت منجر به لبخندی زیباتر شود را می توان پروسه ای از طراحی لبخند دانست تا این روش به بهترین شکل انجام شود.
 • طول دندان: دندان‌ های بلندی که با ویژگی‌ های صورت مطابقت دارند، باعث می‌ شوند فرد چهره ای زیبا داشته باشد. اصلاح طرح لبخند برای دندان های کوچکتر عبارتند از شکل دادن و افزایش طول دو دندان مرکزی جلویی با روکش های دندانی یا ارائه برنامه لیزر درمانی برای افزایش دید دندان ها است. افزایش طول دندان ها بر چهره و صورت تاثیر مثبتی می گذارد، به عنوان مثال داشتن دندان های بلند، مربعی و زیبا، فرد را لاغر تر نشان داده و افراد ظریف تر به نظر می رسند.
 • خط لبخند: خط لبخند یک خط فرضی بوده که در بهترین حالت از لبه دندان های بالایی شما ادامه می یابد و هنگام لبخند زدن شبیه انحنای لب پایین شما است. این خط به عنوان استانداردی برای اصلاح لبخند لثه ای و طرح لبخند دندانی و به عنوان ترازو برای تعیین طول دندان استفاده می شود که مورد استقبال افراد قرار گرفته است.

انواع اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • اصلاح طرح لبخند دندان با ارتودنسی: ارتودنسی دندان روشی موثر برای اصلاح فرم نامناسب دندان و فک محسوب می شود. این روش به دندان ها نظم داده و نا منظمی دندان ها را در دهان اصلاح می کند. در ارتودنسی دندان ها با وسیله مخصوصی و با اعمال نیروی فیزیکی به محل مناسب خود هدایت شده و نظم میگیرند که مدت زمان درمان ارتودنسی 6 ماه تا 2 سال است.
 • ​اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت: کامپوزیت ماده خمیری است که به صورت آماده و با رنگ و زیرساخت مناسب برای هر فرد در نظر گرفته شده و روی سطح دندان قرار می گیرد. هنگام طراحی لبخند دندانی با کامپوزیت، به دلیل چسبندگی قوی این ماده، نیازی به تراشیدن و تغییر سطح دندان نمی باشد. کامپوزیت دندان می تواند مشکلات مربوط به رنگ بد، شکل نامناسب و برخی دیگر از مشکلات دندان را برطرف کند تا لبخندی زیبا داشته باشید.
 • طراحی لبخند دندان با لمینت: لمینت دندان نوعی روکش نازک با طول عمر بالا و استحکام خوب است که برای اصلاح سطح دندان با استقبال زیادی مواجه شده است. لمینت پس از نصب، رنگ، شکل و اندازه دندان ها را مطابق میل افراد تغییر می دهد و طرح لبخند را بهبود می بخشد. شما عزیزان قبل ار انجام این روش باید بدانید که بهترین روش اصلاح طرح لبخند چیست؟ و اطلاعات خود را کامل کنید.
 • اصلاح طرح لبخند با بیلیچینگ: سفید کردن یا بیلیچینگ دندان روش دیگری است که در فرآیند اصلاح و زیباسازی طرح لبخند دندان استفاده می شود. این روش زمانی استفاده می شود که برای رسیدن به طرح نهایی نیاز به تغییر رنگ دندان باشد و باید بدانید که سفید کردن دندان با این روش یک فرآیند کوتاه و آسان است.
 • طرح لبخند دندان با باندینگ دندان: یکی از راه های دیگر برای اصلاح و زیباسازی طرح لبخند، چسباندن دندان ها یا باندینگ دندان است. از این روش برای بهبود ترک، تغییر رنگ دندان، پر کردن فضاهای خالی، تغییر شکل و رنگ دندان استفاده می شود.
 • طراحی لبخند دندان با جراحی: گاهی اوقات و با توجه به توصیه پزشک اصلاح طرح لبخند دندان از روش دیگری مانند جراحی لثه یا فک انجام می شود. به عنوان مثال، اگر قسمت زیادی از دندان های فرد توسط لثه پوشانده شده باشد، جراحی لثه یک روش درمانی مناسب و قابل اجرا می باشد یا اگر فک فرد به سمت جلو یا عقب از حد طبیعی باشد، این مشکل با جراحی فک توسط بهترین جراح چانه در تهران قابل درمان خواهد بود.

انواع اصلاح طرح لبخند

کاندیدا مناسب برای اصلاح طرح لبخند

کاندیدا مناسب برای طراحی خط لبخند به شرح زیر است:

 • افرادی که می خواهند جوان تر و زیباتر باشند، زیرا یکی از فواید اصلاح لبخند علاوه بر زیبایی چهره و لبخند این است که افراد را جوان تر نشان می دهد.
 • افرادی که به دنبال افزایش قابل توجه اعتماد به نفس خود هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند، زیرا زیبایی دندان ها و در نهایت اجزای لبخند به ظاهر بهتر افراد کمک می کند. افرادی که لبخند هالیوودی دارند وقتی بیشتر از دیگران صحبت می کنند و لبخند می زنند یا می خندند جذاب تر به نظر می رسند.
 • افرادی که به دنبال پیشرفت شغلی یا اشتغال در مشاغل خاصی هستند نیز می توانند کاندیدا مناسب برای انجام اصلاح طرح لبخند باشند. نزدیک به 75 درصد از بزرگسالان بر این باورند که داشتن یک لبخند زیباتر به آن ها کمک می کند تا شغل بهتری پیدا کنند و این امر به ویژه در مورد زنان صادق است. شما عزیزان قبل از انجام این روش باید بدانید که بهترین روش اصلاح طرح لبخند چیست؟ و اطلاعات خود را کامل کنید.
 • افرادی که به دنبال بهبود سلامت دهان و دندان خود هستند نیز کاندیدا مناسب این روش زیبایی محسوب می شوند. طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند به آن ها اجازه می دهد که بهتر از بهداشت دهان و دندان خود مراقبت کنند و برای حفظ سلامت و زیبایی لبخند جدید خود تمام تلاش و توانایی خود را انجام دهند.

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند بسیار مهم هستند که عبارتند از:

 • دندان های خود را به طور منظم مسواک بزنید و همیشه از نخ دندان استفاده کنید تا پلاک بین دندان های خود را از بین ببرید و طول عمر زیبایی دندان خود را افزایش دهید.
 • از دهانشویه استفاده کنید تا دندان های شما کاملا تمیز و براق شود.
 • غذاهای سفت که به دندان های شما آسیب می رساند نخورید و از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.
 • مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چای و قهوه را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و حتما بعد از نوشیدن آن ها دهان خود را با آب بشویید و مسواک بزنید.
 • برای بررسی دندان های خود به طور منظم به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا خرابی برای دندان شما ایجاد نشود.
 • اگر ورزش های رزمی انجام می دهید، حتما به دندانپزشک خود اطلاع دهید و با وی مشورت کنید تا که در صورت نیاز از محافظ شب استفاده کند.
 • برخی از عادات رفتاری نامناسب مانند دندان قروچه می تواند آسیب جدی به دندان شما وارد کند که باید به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند به عوامل بسیاری بستگی دارد از جمله:

 • هزینه درمان به تعداد دندان های درمان شده بستگی دارد.
 • تعداد درمان های مورد نیاز در طول فرآیند اصلاح طرح لبخند نیز یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه اصلاح طرح لبخند می باشند.
 • این که درمانگاه کجا  واقع شده باشد نیز می تواند بر هزینه اصلاح طرح لبخند تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.
 • حقوق دندانپزشک یا متخصص ترمیم دندان نیز یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه طراحی خط لبخند محسوب می شود.
 • مهارت دندانپزشک شما و متخصصی که روکش ها را در آزمایشگاه انجام می دهد نیز در تعیین هزینه ها موثر است.
 • قیمت روکش ها و همچنین مواد مورد استفاده در روکش ها نیز بسیار مهم هستند و می توانند قیمت نهایی را تعیین کنند.

هزینه اصلاح طرح لبخند

کلام آخر

امروزه علم و فناوری دندانپزشکی پیشرفت های زیادی کرده است و اکثر روش های اصلاح طرح لبخند بدون درد هستند. هر روشی که نیاز به بیهوشی داشته باشد، دندانپزشک از بیهوشی برای جلوگیری از درد در طول درمان استفاده می کند. پس از اتمام کار ممکن است دندان کمی حساسیت داشته باشد که طبیعی است و این حساسیت بعد از چند روز با مصرف مسکن برطرف می شود. شما عزیزان برای اصلاح طرح لبخند می توانید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت الو درمان سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روش اصلاح طرح لبخند چیست؟ آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا